Tisztes helytállás

Tartalmas és hasznos hétvégén van túl az FK Csíkszereda játékosaira épülő Székelyföld Labdarúgó Akadémia U10-es csapata, amely a csíkiakon kívül három székelyudvarhelyi és egy kovásznai játékossal egészült ki.

A komáromi Champions Trophy selejtezőjén, 4 ország, 32 csapata vett részt. Az SZLA csapata a csoportban 6 győzelem, 1 vereséget könyvelt el, majd a nyolcaddöntőben a későbbi győztes Videoton állta útjukat. Az 5-8. helyért kiírt párharcokban 2 győzelemmel végül az ötödik helyen zárta a tornát. A kiírás értelmében az első két helyezett és a legjobb nem anyaországi csapat részt vehet a bécsi döntőn. A rendezők, ennek ellenére az első három csapatot juttatták tovább, amit klubunk meg fellebbezett, mivel az első kettő magyar illetve szlovákiai csapat, a harmadik és negyedik pedig magyarországi, így az SZLA, mint legjobb nem anyaországi csapat kellett volna továbbjusson. Döntés a héten várható.

SZLA U10 - Honvéd 2-1

A tornát követően játékosaink edzhettek a modern dunaszerdahelyi MOL Akadémián, részt vehettek a DAC hazai mérkőzésén, valamint ellátogattak a felcsúti Puskás Akadémiára is.

56496349_655998214848598_3150691577739870208_n 56697146_697461900668914_5564428082439258112_n

Incze Tibor vezetőedző nyilatkozata:

"Szakmai szempontból nagyon hasznos torna volt, ezen a szinten apró dolgok döntik el az eredményt. Jó úton járunk, kombinatív és labdatartáson alapuló játékunk rengeteg pozitív visszajelzést kapott, az egyéni hibák pedig ebben a korban elkerülhetetlenek. Én tiszta szívből gratulálok a srácoknak, felemelt fejjel utazunk haza."

Székelyföld Labdarúgó Akadémia U10: Veress Szász Máté, Keresztes Alex, Hermány Roland, Bíró Botond, Sajgó Kristóf, Nyegre Kund, Turca Dragos, Máthé Apor, Mihály Dániel, Bálint Norbert, Karda Hunor.