Tornagyőzelem és második hely Tatrangon

Két korosztályban is döntőt játszottunk vasárnap a Tatrangon rendezett Brassó Kupán. Az U15-ös csapatunk tornagyőzelemmel zárta a rangos ifjúsági tornát, Ábrahám Andor együttese Dusinszki Szabolcs szabadrúgás-góljának köszönhetően 1–0 arányban nyert a Spartak Plevna ellen. A bolgár csapattal korábban gól nélküli döntetlenre végeztek a fiúk a csoportban.

Ábrahám Andor: „Nagyon színvonalas tornán vagyunk túl, jó csapatokkal mérkőztünk meg. A körülményekre nem lehet panasz, hasznos meccseket játszottunk, minden ellenfelünk keményen odatette a csontot. A csapatunk gyakorlatilag egy közös csíszeredai-székelyudvarhelyi válogatott volt, udvarhelyi kollégámmal, Demény Norberttel közösen láttuk az el az edzői teendőket. Nincs sok időnk pihenni, utazunk is tovább Topolyára, ahol egy újabb tornán veszünk részt.”

A döntőben: FK Csíkszereda–Spartak Plevna 1–0 gól: Dusinszki brasov-cup-u-15

FK Csíkszereda U15: Deák Csaba – Vajda Roland, Tamás Bence, Zöld Hunor, János Ádám – Csedő Szilárd, Dusinszki Szabolcs, Lőrincz Csongor – Ambrus Tamás, Birtalan Tamás, Kádár Eduárd. Cserék: Vízi Bendek, Józsa Máté, Vónya Ervin, Tófalvi Roland, Gergely Roland.

Az U16-os korosztályban az országos bajnokság rajtjára készülő csapatunk a házigazda Celta Brassóval mérkőzött a döntőben. Zöld Péter és Gál Ervin alakulata a csoportban 2–2-es döntetlent játszott a Celtával, amely a fináléban 2–1-re nyert ellenünk. Sándor Raul góljával mi vezettünk a szünetben, a brassói fiatalok azonban szünet után fordítani tudtak, így a második helyen végeztünk.

Zöld Péter: „Az első félidőben az ellenfél többet birtokolta a labdát. A védekezésünk stabil volt, lezártuk a területeket. A folytatásban szép kapáslövéssel szereztünk vezetést, majd volt még egy ziccerünk, ami kimaradt. A második félidőben fáradtabbak voltunk, sok esetben lemaradtunk, nem értünk oda időben. A brassóiak meg tudták fordítani a meccset, két figyelmetlenségből, későn reagáltunk. Mindent egy lapra feltéve próbáltunk fordítani, az utolsó percben kapufát lőttünk. Kis szerencsével lehetett volna jobb is a vége, de összességében elégedett vagyok a tornán látottakkal. Az állóképességen kell javítani, az előjelek azonban jók a bajnoki rajtra.”

Az U16-osok augusztus 10-én a Chindia Târgoviște pályáján mutatkoznak be a bajnokságban, előtte szerdán 11 órától az Eger utánpótláscsapatával játsszanak edzőmeccset.

A döntőben:

FK Csíkszereda–Brassói Celta 1–2 gól: Sándor brasov-cup-u-16 FK Csíkszereda U16: Lukács Dániel – Végh Dániel, Simon Erik, Miklós Norbert, Barsian Lucian – Palkó Árpád, Sebestyén Botond, Bóni Csaba – Sándor Raul, Bíró Tamás, Nagy Botond. Cserék: Sárdi Benjámin, Becze Mátyás, Domokos Alex, Bogdan Andrei, Sikó Zoltán.