Újabb három pont idegenből

A múltheti nagybányai győzelem után, újabb sikert könyvelhetett el az U17-es csapatunk, amely ezúttal is idegenből hozta el a három pontot.

Vég Csongor tanítványai a kilencedik csoport negyedik fordulójában nem sok esélyt adtak a beszterceieknek és kiütéses győzelemmel tértek haza.

Besztercei LPS U17 - FK Csíkszereda U17 0:5 Gólszerzők: Badi, Suciu, Szfárli, Simó, Szabó.

FK Csíkszereda U17: Csegedi - Rácz, Partene, Purguly, Badi, Csala, Máthis, Simó, - Szfárli, Suciu, Ferencz. Csere: Kurkó, Szabó, Bencze.

Vég Csongor vezetőedző nyilatkozata:

"Az előző fordulóhoz hasonlóan ezúttal is egy katasztrófális állapotú füves pálya fogadott minket. Azon csodálkoztam, hogy a bemelegítésnél nem sérült meg senki. A húszadik percig sikerült két nagy helyzetet kialakítanunk, ahol már csak a kapussal álltunk szembe. Ekkor azt gondoltam magamban mi vagyunk “a helyzetek kidolgozásának és annak elpuskázásának bajnokai”. Aztán egy pontrúgás után sikerült megszereznünk a vezetést, amit a félidő derekán növelni is tudtunk egy nagyon szép szélen vezetett támadás után. Le a kalappal a fiúk előtt, hogy ezen az irreális talajon is próbáltak passzolni és játszani. A második játékrészben is nagyon szép gólokat szereztünk és teljesen megérdemelt győzelmet arattunk egy olyan csapat ellen, aki csak arra koncentrált, hogy elrontsa a játékunkat. Nagyon jól működtek a szélén való középpályás forgások. Ezekből sokszor bontottuk meg a hazai csapatot. Örülök, hogy egy ilyen botrányos pályán is sok játékelemet visszakaptam a héten gyakoroltakból."