Újabb vereség, ezúttal Szászrégenben

Hétgólos vereséget szenvedett az FK Csíkszereda 3. ligás alakulata Szászrégenben pénteken: a felkészülési találkozón a csíki csapat 7-0-ra kikapott. Az FK Csíkszeredának nyáron ez a találkozó volt a negyedik felkészülési mérkőzése: a csíkiak két alkalommal a 2. ligába feljutott sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-val játszottak (az FK hazai pályán és idegenben is 3-0-ra alulmaradt), egyszer pedig a nagyszebeni FC Hermannstadt volt az ellenfél (ekkor 4-0-ra veszített az FK). A múlt pénteki találkozón az első játékrészben a csíkiak egyenrangú ellenfelei voltak a régenieknek, ám a második félidőben a tíz cserével felálló FK már nem tudta tartani a lépést a Szászrégeni Lendülettel. Lengyel Roland edző az elmúlt heteket a kísérletezéssel töltötte, mostantól viszont már a jövő heti kupameccsre kell koncentrálni. Addig még két felkészülési találkozó szerepel a programban: kedden Szászhermányba (Brassó megye) utaznak és a helyi focicsapattal játszanak, a hétvégén pedig a Székelyudvarhelyi FC ellen lépnek pályára, utóbbi mérkőzés helyszíne még nem tisztázott. Lengyel Roland elmondása szerint mostanra letisztult a kép az őszi csapat összeállításával kapcsolatban: nyolcvan százalékban eldőlt számára, hogy kikkel képzeli el a 3. Liga 20016/17-es őszi idényét; az igazolási időszak még nem zárult le, Lengyel elmondása szerint egy támadóra a csapatnak még égető szüksége lenne. Eredmény, felkészülési találkozó, szombat: Szászrégeni Lendület – FK Csíkszereda 7-0 (1-0). A fényképet Pál Árpád készítette.