Visszaszereztük az első helyet!

Székely rangadót rendeztek a labdarúgó 3. Liga 26. fordulójában Székelyudvarhelyen.

A feljutásért küzdő FK Csíkszereda és a bentmaradásért harcoló SZFC párharca izgalmasnak ígérkezett és a kilátogató nézők nem is csalódtak, volt gól bőven.

A mérkőzés első felében főleg nálunk volt a labda, a házigazda udvarhelyiek beszorultak a térfelükre és a gólra mindössze nyolc percett kellett várni: Györgyi Arthur beadásából, Tamás Nándor lőtt kapásból 14 méterről, a labda pedig a bal kapufát érintve a hálóban kötött ki: 1-0. Innentől kezdve kiegyenlítődött a játék, de veszélyes helyzet nem történt.

Szünet után az 51. percben Lukács Zsombor jól passzolt Bajkó Barnának, aki a labdaátvételt követően elfektette az udvarhelyiek kapusát, majd a hálóba lőtt: 2-0.

Bálint Rajmond révén nagyon közel állt a szépítéshez az SZFC, de a 30 méterről eleresztett lövés a kapufán csattant, erre pedig jött a csíki válasz, Bajkó Barna egyéni akciója következett és a kapitány ezúttal sem hibázott: 3-0. A folytatásban szinte eseménytelenül zajlott a mérkőzés, a 79. percben azonban Czimbalmos tört be az FK tizenhatosába, ahol Csonka buktatta, a büntetőt pedig Bogdan Panait értékesítette: 3-1.

A végeredmény a hajrában a 86. percben alakult ki, amikor Tamás Nándor került helyzetbe, első lövése még kipattant a kapufáról, de másodszor már nem hibázott: 4-1.

Az FK Csíkszereda ismét megnyerte a székely El Clásicót és a sikernek köszönhetően ismét átvette a vezetést a tabellán, miután a korábbi éllovas Szászhermány 1–0-ra kikapott az Avântul Valea Mărului otthonában!

Székelyudvarhelyi FC–FK Csíkszereda 1–4 (0–1)

Gólszerzők: Tamás Nándor (8., 86.), Bajkó Barna (51., 56.).

FK Csíkszereda: Horváth Adrián – Majzik Adrián, Csonka Bonifác, Lőrincz József (Székely Ervin, 72.), Szabó Géza (Csiszer Balázs, 74.), Soufiane Jebari (Tankó Előd, 64.), Țepeș Andrei, Lukács Zsombor, Tamás Nándor, Györgyi Arthur, Bajkó Barna (Ilyés Róbert, 59.).

Lengyel Roland vezetőedző nyilatkozata:

"Úgy kezdtük a mérkőzést, amit egy ilyen rangadó megkövetel. Első perctől nagy nyomást tettünk az udvarhelyi védelemre, többször is helyzetbe kerültünk, érezhető volt hogy lassan megszerezzük a vezetést. A 8. percben ez be is következett, Györgyi jobb oldali beadásából, Tamás Nándor lőtt félfordulatból a kapuba. Ezután picit visszavettünk a tempóból, de így is nekünk voltak lehetőségeink a gólszerzésre. A második félidőben is mi domináltunk, tartottuk a labdát, és kihasználva ellenfelünk védelmi hibáit, további gólokat értünk el, ezzel megszerezve számunkra a nagyon fontos három bajnoki pontot. Köszönjük a szurkolóink támogatását, ismét kitettek magukért! Mérkőzés után tudtuk meg, hogy visszaszereztük az első helyünket a tabellán. Nagyon boldogok voltunk. Viszont hátradőlni nem nagyon van időnk, nehéz hét van még előttünk. Ma (vasárnap) már edzettünk, készülünk a keddi mérkőzésre, majd szombaton fogadjuk az egyik fő riválisunkat. A helyzetünk nem sokat változott. Eddig is tudtuk, hogy ha a hátralévő mérkőzéseinket megnyerjük, akkor elérjük a kitűzöt célunkat. Van még négy mérkőzés a bajnokságból, dolgozunk tovább keményen."

Hétközi forduló következik, az FK Csíkszereda kedden 18 órakor az Olimpia Râmnicu Sărat vendége lesz.