Visszatekintő Viitorul - FK

Liga 2. XX. forduló. 2020. március 22. 19:30 óra:

Viitorul Pandurii – FK Csíkszereda 0:0 (0:0). Zsilvásárhelyi stadion. Hozzávetőleg 250 néző. Vezette: Mladinovici Horia (Bukarest). Oldalvonali segéd játékvezetők: Păunescu Florin (Râmnicu Vâlcea) és Nistoran Răzvan (Resicabánya). Tartalék játékvezető: Chițu Marius (Tegovistye).

Viitorul Pandurii: 1. Rusu – 21. Buleică, 22. Băican (az 50. perctől 26. Misaraș), 16. Lixandru, 2. Sin – 23. Prejmerean, 14. Țegle – 7. Dragu (a 77. perctől 20. Gîrbiță), 24. Cioiu (a 84. perctől 10. Chiorean), 25. Vulpe – 18. D. Paraschiv (a 84. perctől 9. Bădăuță).

Vezetőedző: Stoican Flavius.

Sárga lapok: 7. Dragu (57), 25. Vulpe (88), 23. Prejmerean (90+2).

Piros lap: 16. Lixandru (90+4)

FK Csíkszereda: 33. Gyenge – 2. Takács (a 82. perctől 2. Palmeș), 14. Kelemen, 3. Apró, 22. Bor – 13. Csürös, 24. Casiadi Bakó (a 77. perctől 26. Bara) – 24. Schieb, 11. Jebari, 10. Bauza (a 77. perctől 7. Pintér) – 15. Mészáros (a 61. perctől 17. Suciu Tóni).

Vezetőedző: Suciu Valentin.

Sárga lap: nincs.

Sorsának saját kézbe tartása miatt, az FK legénysége győzelmi kényszerrel látogatott Zsilvásárhelyre. A mérkőzés kezdetén mégis a hazaiak voltak aktívabbak és az oda-vissza lüktető játék során néhány ígéretes gólhelyzetet is elszórakoztak. Az FK a félidő hajrájára lendült bele és a második játékrész első felében, az egyre inkább a döntetlenre koncentráló ellenfele fölé nőtt. A vendégcsapat a végjátékban sem adta fel, játékosai magasabb energiaszintjét kihasználva, a 86. percben Bor révén az ellenfél kapujába juttatta a labdát. A játékvezető előbb gólt ítélt, majd les címen érvénytelenítette a találatot. Az FK nem adta fel és a négy perces ráadás végéig támadásba maradt. A Bara által kiszolgált, Pintér teremtette meccslabdát, a sértett szabadrúgásból fölé küldte, így a felsőházba jutáshoz a székely-magyar alakulatnak, a záró fordulóbeli kötelező győzelem mellett, a csillagok szerencsés állására is szüksége lesz.

Kulcspillanatok:

12. perc: Schieb labdavesztését követően Cioiu lő balról a hosszú sarok irányába, a gólba tartó labdát Gyenge vetődve a játéktér irányába üti. A kipattanóra rohanó Vulpe lesen van.

38 perc: Ismét Gyenge véd nagyot! Dragu veri meg a jobb oldalon a teljes FK védelmet és az ötösfeles vonalán árválkodó Paraschivot játssza meg, a hazai gólgyáros estében lő, de a kapujából kirobbanó Gyenge a labda elé vetődik.

40. perc: Vulpe „borotválja” meg a labdát az FK kapujának előterében, mintegy 12 méterről, így ismét megússza az FK.

56. perc: Az első félidei cseloktatás folytatásaként Dragu ismét átfűzi magát Boron, bal hátvédünk ijedtében a lábára lép, a hazai csatár pedig eljátssza a „nagyhalált”. Mladinovici sípja szól és miközben megfagy az FK szurkolók ereiben a vér, Dragunak felmutatja a sárga lapot, műesésért. Fellélegezhetünk…

60. perc: Átlövéssel próbálkoznak a hazaiak: Cioiu 30 méterről leadott lökete éppen csak mellé száll.

73. perc: Cioiu próbálkozik ismét, ezúttal a tizenhatosunk előteréből, lövése megpattan egy blokkolni próbáló FK védőn és arasznyival a keresztléc fölé száll.

86. perc: Vezet az FK! Jebari végez el szabadrúgást a jobb oldalról. Az ötösfeles magasságába ível, a nagy kavarodásban Bor észnél van és a játékszert, a kapu torkából a hálóba küldi. A játékvezető középre mutat, majd az oldalvonali segédjével rádión konzultálva, lest ítél. Deja-vu érzésünk van. Örömünk alig 20 másodpercig tartott, akárcsak 2018 késő őszén, a Bukaresti Dinamo elleni csodálatos kupameccs győztes büntetőjét követően. Itt azonban nincs újra rúgás.

90+4 perc: És mégis van! Pintér kap Bara Leventétől remek labdát mélységben, a tizenhatos előterében Lixandru szorításában megszelídíti a játékszert, majd a hazai középcsatár kézimunkájának engedve, a tizenhatosba zuhanva megadja magát. A játékvezető sípol és 17 méterről szabadrúgást ítél. Az erősen véleményes helyzetben, az oldalvonali segédje végig a 16-os vonalának magasságában marad, jelezvén, hogy a szabálytalanságot kint látta. Mi pontosan az eset vonalában ültünk és tizenegyest láttunk, de a találkozó hevében bizonyára a szívünkkel és nem a szemünkkel néztünk. A meccslabda még hátra volt, de a 16 és fél méterről, középről elvégzett szabadrúgást Pintér ballal a keresztléc fölé küldte.

Az FK legjobbjai:

33. GYENGE Szilárd             11.    JEBARI Soufiane          3. APRÓ Claudiu

Mindvégig a csapata támasza volt. Biztonságot sugárzott, két ízben is bravúrral tartotta meccsben a csapatát. Ebben a bajnokságban ez volt kezdőként a negyedik találkozója és három győzelem mellett egyetlen döntetlen a mérlege.Kisebb sérüléséből felépülve, a tőle az utóbbi időben megszokott, igazi játékmesterhez méltó játékkal rukkolt ki. Ezúttal a megnyert (52%) és különösen a támadó jellegű párharcokban (69%) jeleskedett, ugyanakkor kilenc cselezési kísérletéből 8 sikeres volt.Az Apró-Kelemen tengely ezúttal is magabiztosan tette a dolgát, mintha évek óta együtt játszanának. Apró többet volt játékban, a szerzett labdák számában és a passzpontosságban is ő volt jobb, a megnyert párharcokban pedig Kelemen 100%-os teljesítménnyel jeleskedett.

Öt legjobb a pályán: 1. Gyenge (FK, +15,6%), 2. Jebari (FK, +13,3%), 3. Sin (Viitorul Pandurii, +11,8%), 4. Apró (FK, +10,4%), 5. Kelemen (FK, +10,0%).