Pokolból a mennybe

Hátrányból állt talpra csapatunk Temesváron, mely előbb egyenlített, majd a végjátékban a győzelmet is behúzta.

Szép időben, de számunkra a lehető legrosszabbul kezdődött a Poli elleni meccsünk a szebb időket is megélt Dan Păltinișanu stadionban. Az 50. másodpercben a hazaiak gyakorlatilag az első támadásból gólt rúgtak, Ursu lövését Gyenge még védte, de a kipattanót Bîrnoi közelről a hálóba lőtte.

A gól viszont nem fogta meg a csapatunkat és akárcsak a Kolozsvár elleni meccsen, ezúttal is sikerült talpra állni, mindössze tíz perc múlva az előző meccs embere Gál-Andrezly most is jól érzett rá a dolgokra, remek beadását, Kovács fejelte be: 1-1.

A folytatásban inkább távolról próbálkozott mindkét fél, de szünet előtt Mera a tizenhatoson belül Bor mellett elesett és a játékvezető büntetőt fújt. Ursu állt a labda mögé és Gyenge bravúrral hárított, így az eredmény nem változott.

Szünet után kissé mindkét csapat beragadt, aztán Jebari a 60. percben megtornásztatta Murariut, a túloldalon pedig Benzar és Bîrnoi lőtt fölé. A végjátékban jött Schieb, aki ezúttal is borsot tört egykori csapata orra alá és beadását Bor közelről be vágta! A bánságiaknak már nem maradt esélyük az egyenlítésre, így csapatunk megszerezte első idegenbeli sikerét.

2. Liga, 7. forduló: Temesvári SSU Poli–FK Csíkszereda 1–2 (1–1)

Gólszerzők: Bîrnoi (1.), illetve Kovács (11.), Bor (89.).

Temesvári SSU Poli: Murariu – Sofran, Mera, Scutaru, Oanea – Ignea (Hațegan, 77.), R. Lazăr – Andrei, Bîrnoi (S. Costea 87.), D. Benzar (Gerbi 77.) – Ursu.

FK Csíkszereda: Gyenge – Takács, Kelemen, Csürös, Bor – Bara, Kovács – Jebari (Ivanovici, 82.), Gál-Andrezly (Schieb, 82.), Hernando (Mészáros, 62.) – Bărăbaș (Bújdosó, 82.).