Elitliga U16 | Diadal Jászvásáron

A nyolcadik fordulóból elhalasztott bajnoki találkozón lépett pályára U16-os, elitligás csapatunk szerdán délután, Jászvásáron. Szakál Csaba együttese kétgólos győzelmet aratott.

A szerda délután bepótolt mérkőzés eseményeit Szakál Csaba vezetőedző foglalta össze honlapunknak.

Az első félidő 7. percében Sas David labdaszerzése utáni mélységi indítása, üres területbe a jobb szélen, Keszler-Nagy Rolandot találta meg, aki egy az egyben megverte az ellenfél bal szélső védőjét, és jól centerezett középre, az ellenfél visszafutó védőjének lábáról a saját kapufájukon csattant a labda. A visszapattanó labda pont Nagy Loránd elé került, aki egyből tüzelt, és a kapu előtt helyezkedő védőt találta telibe. A 10. percben Tóth-Pál Előd indította Papp Szilárdot, aki a kapussal állt szemben, ám az utolsó pillanatban a védő becsúszva blokkolt. A 14. percben rögzített szituáció után alakult ki FK gólhelyzet. Az oldalszabadrúgást Luca Pacuraru végezte el, Sas David érkezett jól, aki 6-7 méterről fejelt kapura, a kapus nagy bravúrral védett.

A 20. percben újabb oldalszabadrúgás következett. Luca Pacuraru végezte el, a beadást követően épphogy lemaradt a hosszú oldalon üresen érkező Balint Eric. A 27. percben jól hoztuk ki a labdát, a 6-os pozícióba bejátszott labdát Tóth-Pál Előd pontatlanul passzolta vissza, labdaszerzés után az ellenfél játékosa 16 méterről mellé rúgta. A 30. percben labdavesztés után támadást vezetett a Poli csapata, és jobb oldalról befelé cselezte magát az ellenfél szélső támadója, aki bal lábbal a hosszú sarkot vette célba, kapusunk, Szilágyi Márton nagy védést mutatott be. A 37. percben jobb szélen, az ellenfél kapujához közel, egy bedobást követően Ambrus Szabolcs kapta a labdát, aki hajszálpontosan játszotta tovább a labdát Papp Szilárdhoz, itt már az ellenfél kapusán is túljutott a labda, mivel a lába között elgurította. Sajnos a gól nem jött össze, mivel az utolsó utáni pillanatban a gólvonalról kivágta az ellenfél belső védője.

Félidőben a fiatalok közül a debütáló Nyitra Szabolcsot Gáll Péter váltotta. A 44. percben Papp Szilárd kapott mélységi indítást Pacuraru Luca-tól, majd ziccerbe került és lövését a hazai kapus hárította. A 48. percben Papp Szilárd kulcspasszát követően Pacuraru Luca került ziccerbe, de a jászvásári kapus ismét hatalmas bravúrt mutatott be. Az 54. percben Keszler-Nagy Rolandtól Papp Szilárd pontos mélységi labdát kapott és vezette kapura a labdát, majd a becsúszó védő igyekezett menteni a 16-oson belül, de tökéletesen húzta vissza a labdát maga mögé, ahol pont követte az akciót Gáll Péter, és egy lövő csel után ballal a labdát a kapu jobb felső sarkába lőtte (0–1). Az 58. percben majdnem megszületett a második FK gól. Luca Pacuraru mélységi indítását követően Papp Szilárd került ziccerbe, a kapuson át emelte a labdát, de próbálkozása elkerülte a kaput.

A 64. percben Papp Szilárdot váltotta Kabucz Kristóf. A 68. percben Luca Pacuraru szögletét követően Balint Eric fejelt a kapu mellé. A 70. percben Nagy Lorándot Lungu Alexandra váltotta. A 75. percben Nagy Botond állt be Pacuraru Luca helyett. A 80. percben négy perces hosszabbítást mutatott fel a játékvezető. A ráadás 3. percében jobb oldali szöglethez jutottunk, Nagy Botond végezte el a pontrúgást, beadását követően a szél megtolta a labdát, ez pedig az ellenfél kapusát becsapta és kezét érintve a kapuba vágódott a labda (0–2).