Elitliga U16 | Ezúttal nem sikerült

Első alkalommal szenvedett vereséget U16-os csapatunk. Az Elitliga hatodik fordulójában Szakál Csaba tanítványai hazai pályán fogadták a Sepsi OSK gárdáját. Egyéni védelmi hibák és egy jól eltalált szabadrúgás vezettek a négygólos vendégsikerhez.

Haza pályán fogadták a bajnokságban öt fordulót követően száz százalékos teljesítménnyel vezető U16-os Elitligás tehetségeink a Sepsi OSK csapatát. Nem kezdődött rosszul számunkra a mérkőzés, a 10. percben Papp Szilárd 17 méterről szabadrúgásból veszélyeztetett, majd a 22. minutumban Ambrus Szabolcs kísérletezett átlövéssel. Két perccel később ismét Papp Szilárd nevét jegyezhettük fel, aki ziccert rontott az ellenfél kapujánál.

Ahogy ez a futball sajnálatos törvényei szerint lenni szokott, a hazai helyzetek után vendéggól következett, védelmünk hibáját kihasználva Varga Norbert talált be (0–1). Két belső védőnk hiánya rányomta a bélyegét a meccsre, sajnos meglátszott az oszlopos csapattagok távolléte, hiszen a második félidő első perceiben a hátsó alakzat újabb megingását követően megduplázta előnyét a Sepsi. Ezúttal Gal Lucian volt eredményes.

Sajnos a második félidőben sem sikerült megváltoztatni a játék képét, ezen a napon semmi sem jött össze. Érkezett viszont két újabb vendégtalálat, az elsőt újabb védelmi hiba előzte meg, a második pedig egy távoli szabadrúgásból született. Váratlanul sima lett tehát a vége. Elkeseredésre azonban semmi ok, a remek szezonkezdésnek hála ott vagyunk az élbolyban, a következő fordulóban pedig, október 1-én Botoșani-ban javíthatunk.

Elitliga U16 alapszakasz 6. forduló
FK Csíkszereda U16 – Sepsi OSK U16 0–4 (0–2)

Vezette: Cocan Adrian Ionuț (Fogaras), asszisztensek: Bortan Daniel Mihai (Fogaras), Bosoi Alexandra Ioana (Brassó)
Gólszerzők: Varga Norbert (28. és 60.), Gal Lucian (46.), Varga Máté-Hunor (65.)
Sárga lap: Keszler Roland (26.), Lungu Alexandru (38.), ill. Gal Lucian (19.)
FK Csíkszereda U16: Szilágyi Márton – Nagy Lóránd, Varró Richárd, Ferencz Előd, Lungu Alexandru, Tóth-Pál Előd, Păcuraru Luca (Vass Lóránt, 44.), Ambrus Szabolcs (Nagy Barna, 53.), Papp Szilárd, Keszler Roland, Gáll Péter Vezetőedző: Szakál Csaba
Sepsi OSK U16: Causeanu Nicolas – Dinca Levente Andrei, Vulpe Denis, Varga Máté-Hunor, Gaitan Iustin, Bartalis Andrei, Martin Rareș Andrei, Tánczos Áron, Gal Lucian, Sandu Daniel, Varga Norbert Vezetőedző: Todoran Marian