Elitliga U16 | Idegenben vertük a Brassót

Idegenben, a Brassói Kids Tâmpa elleni sikerrel indította a felsőházi rájátszás tavaszi fordulóit U16-os, elitligás együttesünk.

A hosszú téli szünetet követő első játéknapon Brassóban volt jelenése a csoport második helyén telelő U16-os,elitligás csapatunknak. A fiúk remekül kezdték az összecsapást, az első adandó helyzetet sikerült ki használni. A 7. percben Ambrust ütközte le az egyik hazai védő, a megítélt szabadrúgást Jakab Krisztián értékesítette mintegy 22-24 méterről (0–1).

A továbbiakban is sikerült nyomás alatt tartani az ellenfelet, csupán egyetlen ellentámadásuk okozott némi veszélyt a kapunk előtt, de mellé lőttek a kialakult helyzet végén. A félidő hajrájában Keszlert buktatták a 16-oson belül, a bíró befújta a büntetőt, Păcuraru pedig értékesítette azt (0–2). Így kétgólos vezetéssel mentünk félidőre. A második játékrészben is több helyzetig és ziccerig is eljutottunk, de az eredmény változatlan maradt. Megérdemelt győzelmet arattak a fiúk, aminek eléréséhez a védelem magabiztos játéka is kellett.

Szakál Csaba tanítványai ezzel a győzelemmel megerősítették második helyezésüket a play-off 1. számú csoportjában, egy hét múlva az FC Botoşani otthonában vendégszerepelnek.