Elitliga U16 | Küzdöttünk, de jobb volt a Bákó

Hazai pályán két góllal alulmaradtunk az U16-os elitligás bajnokság felsőházi rájátszásának rangadóján a Bákói FC-vel szemben.

A hetedik fordulóhoz érkezett az U16-os, elitligás bajnokság felsőházi rájátszása. Szombaton délelőtt az a Bákói FC látogatott a Sportparkba, amellyel az alapszakaszban 3–3-as döntetlent játszottunk hazai pályán, a play-off második játéknapján pedig 3–0-ra győzött ellenünk otthonában. A csoport első helyének megszerzéséért folyó küzdelemben mindenképpen pontot, pontokat kellett szereznünk ellenük, hiszen lemaradásunk hat pont volt riválisunk mögött a szombati játéknap előtt.

Az első lövéssel végződő támadást Szakál Csaba csapata vezette, ám a 8. percben a hálónkban kötött ki a labda. Szerencsére a találatot lesállás előzte meg, így szabadrúgással jöhettünk. A félidő további részében mezőnyben kiegyenlített játékot láthattunk, de a Bákó támadásaiban több volt a gólveszély. A 12. percben jegyezhettük fel a legnagyobb vendég-helyzetet, ám Gherasim ellőtte Deáky Zsombor kapuja előtt a labdát. Az első fél óra elteltével hibázott a hazai védelem, a 16-oson eladott labdát a bákói Lungu Alex előtte a jobb alsó sarok mellett. A szünetre gól nélküli döntetlennel vonultak a felek.

Veszélyesebb volt a Bákó

Intenzív játékkal indult a második játékrész. Nyolc játékpercet követen Deáky mutatott be bravúros védést, ami után nem tudtuk kihozni a labdát, amely Ribiță Bogdanhoz került. A vendégek támadója betört a 16-oson belülre és a jobb oldalról kilőtte a hosszú sarkot (0–1). Cserékkel igyekezett lelket önteni a csapatba a hazai szakvezetés. Az 59. percben Jakab Krisztián helyére Nagy Botond, Papp Szilárd helyett pedig Gáll Péter szállt be. Sas David sérülés miatt volt kénytelen elhagyni a pályát, őt Vorga Hunor váltotta. A vendégek lendülete azonban nem lankadt, továbbra is ők játszottak veszélyesebben.

A 64. percben Deáky Zsombor két alkalommal is nagy bravúrt mutatott be, a 71. percben pedig a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagytuk ki, a vendégek hálóőre a helyén volt Nagy Botond lövésénél. Egy perc elteltével újra Deáky bizonyíthatta tehetségét egy bákói kiugrásnál. Negyed órával a lefújás előtt azonban kapusunk is tehetetlennek bizonyult, Cereș Artiom pontosan helyezett lövésével szemben (0–2). Ezzel a találattal kialakult a végeredmény is. A játék összképét tekintve megérdemelten vitte el a három pontot a Bákó.