Elitliga U16 | Most jobb volt a Bákó

Nem sikerült a pontszerzés U16-os Elitligás csapatunknak a listavezető Bákó ellen. Szakál Csaba tanítványai már a félidőben kétgólos hátrányban voltak.

A harmadik percben büntetőhöz jutottak a hazaiak, azonban Deáky Zsombor hárítani tudott, így maradt a gól nélküli döntetlen. Igaz, nem sokáig állt 0–0 az eredményjelzőn. A 18. percben egy jobb oldalról elvégzett szabadrúgást követően nagy kavarodás végén a kapunkban kötött ki a labda (1–0). Hat perc múlva hasonló jelenetsor zajlott le a pályán, ezúttal a bal oldalról érkezett a szabadrúgás, és az első találathoz hasonlóan ezúttal sem tudtunk felszabadítani (2–0).

A második játékrészben is hasonló forgatókönyv szerint alakult a játék, mint az első 45 percben. Gyorsabb volt a Bákó, Szakál Csaba fiai pedig számos ki nem kényszerített hibát ejtettek. A hazaiak agresszívebben játszottak, a második labdákra jól értek oda, hamarabb reagáltak. A mieink a rájuk nehezedő nyomást nehezen tudták kezelni és kivédeni. Ennek egy védelmi hibából kapott újabb gól lett az eredménye a 65. percben. Ezzel eldőlt, hogy a hazai döntetlen után ezúttal sem tudtuk legyőzni a listavezetőt.