Elitliga U17 | Egygólos vereség a pótolt meccsen

A felsőházi rájátszás hatodik fordulójából elhalasztott mérkőzést pótolt U17-es, elitligás csapatunk szerdán délután. A Kolozsvári Universitatea a hosszabbítás perceiben szerzett tizenegyes-góllal elvitte a három pontot. A találkozón Balogh Szilárd és cserekapusunk, Csíki Szabolcs is piros lapot kapott.

Szerdán délután pótolta U17-es, elitligás csapatunk a felsőházi rájátszás hatodik fordulójából elhalasztott, hazai, Kolozsvári Universitatea elleni mérkőzést. A találkozó első említésre méltó eseménye, a vendégek 10. percben elért, les miatt érvénytelenített találata volt. A 19. percben nagy tűzijátékot rendeztek a kolozsváriak Simon Máté kapuja előtt, ám maradt a döntetlen. Az első félóra végéhez közeledve jegyezhettük fel az első igazán veszélyes FK-s helyzetet, Balogh Szilárd szabadrúgását ütötte ki az ifiligás mérkőzésen, a kezdőkapus kiállítása miatt már pályára lépett Chirilă Iustin. A játékrész zárását Kárándi Botond kissé célt tévesztett próbálkozása jelentette.

A második félidő U-lehetőséggel indult, Simon Máté védte szép mozdulattal a léc alá tartó lövést. Két perccel később újra a kapusunk volt a főszereplő, Nagy Luca betörésénél mentett nagyot. A hajrá perceiben emberhátrányba került Benkó Tihamér együttese, Balogh Szilárd kapta meg a második sárgáját. A kiállítás után a cserepadról reklamáló cserekapusunk, Csíki Szabolcs is piros lapot kapott, majd vezetőedzőnknek is felmutatott egy sárgát Timiș Roxana játékvezető. A hosszabbítás második percében Colceriu Flavius ment egy magas labdáért és ütközött az ellenfél egyik játékosával. Játékosunk megmozdulását szabálytalannak ítélte a játékvezető és a 11-es pontra mutatott. A büntetőhöz a sértett, Călugar Răzvan állt oda és magabiztosan lőtt a kapu bal oldalába (0–1). Csapatunknak nem jutott már ideje az eredmény megváltoztatására,maradt az egygólos vendég győzelem.