Elitliga U17 | Hazai vereség a Temesvári Poli ellen

Pénteken délután három góllal alulmaradt U17-es,elitligás csapatunk a vendég Temesvári Poltehnica ellen, így csupán matematikai esélye maradt a gárdának arra, hogy továbbjusson play-off csoportjából.

Éles a verseny az U17-es elitliga nyugati play-off csoportjában, a továbbjutást jelentő első két helyre még több csapat is eséllyel pályázott a nyolcadik játéknap előtt. A forduló első találkozóját hazai pályán Benkó Tihamér fiai vívták a csoport második helyén tanyázó Temesvári Politehnicával. Ahhoz, hogy valódi esélyünk maradjon a bajnokság folytatására, mindenképpen győznünk kellett (volna).

Nem indult rosszul az FK szempontjából az összecsapás, már az első percben hazai lehetőséget jegyezhettünk fel. Ám a Poli sem tétlenkedett és a 3. percben betaláltak a vendégek, méghozzá fejjel, Simon Máté csak bennebb tudta tessékelni a labdát a hálóba, hárítania nem sikerült (0–1). Alig öt perc elteltével érkezett az egyenlít gólunk, Ureche Alexandru büntetőből egalizált (1–1). A félidő közepén túllépve Buariu Denis lépett ki jól és fejezte be higgadtan az akciót, a védőink beragadtak, nem volt les (1–2). A félidőt Zelenák Dávid laposan surranó lövése zárta, ám, ha kevéssel is, de célt tévesztett.

A második félidő első percei itt is, ott is helyzettel indultak. Nem találták a gólszerzés receptjét a Benkó-fiúk, pedig nem volt lehetőségek híján a hazai csapat, ám Leczki Norbert, majd Ilie Luca sem tudott betalálni jó helyzetben. Közben Simon Máté több bravúrt bemutatva tartotta meccsben csapatát. A hajrá azonban a vendégeké volt, az utolsó tíz percben kétszer is betalált a Poli, amely győzelmével behozhatatlan előnyre tett szert csapatunkkal szemben. A hátralévő két fordulóban csupán matematikai esélyünk maradt a továbbjutás kivívására.

Elitliga U17, play-off, nyugati csoport, 8. forduló
FK Csíkszereda – Temesvári Politehnica 1–4 (1–2)

Csíkszereda, Márton Áron Gimnázium, műfű
Vezette: Florea Bogdan, asszisztensek: Morariu Teofil, Samoilă Theodor (mindhárman: Karácsonkő)
Gólszerzők: Ureche Alexandru (9.), ill. (Erceanu Răzvan (3.), Boariu Denis (25.), Roșca David (80.), Macovei Dragoș (90+2.)
Sárga lap: Avramescu Sebastian (32.), Hus Tommaso (72.), Vladu Ștefan (75.), Tătaru Denis (84.), Boariu Denis (88.)
FK Csíkszereda: Simon Máté – Colceriu Flavius, Szőke Lénárd, Ureche Alexandru, Leczki Norbert, Balogh Szilárd, Iordache Luca (Păcuraru Luca, 76.), Marosi Krisztián, Bödő Efraim Zoltán (Ilie Mihai, 58.), Ilie Luca (Lázár Magor, 85.), Zelenák Dávid (Keszler Nagy Roland, 76.) Vezetőedző: Benkó Tihamér