Események | Bécsben szerepelt a Kárpát-medencei Akadémiai Rendszer válogatottja

A Kárpát-medencei Akadémiai Rendszer (KMAR) válogatottjával edz és játszik mérkőzéseket ezekben a napokban a Székelyföld Labdarúgó Akadémia három tehetséges fiú labdarúgója, Brugger Dániel, Papp György és Sajgó Kristóf. Az FK Csíkszeredán kívül a Dunaszerdahelyi AC, a Kassai FC, a Révkomárom, a Munkács FA, a Sepsi OSK és a Topolyai SC adott játékosokat az alkalmi válogatott számára.

A fiúk kedden, az Admira Wacker korosztályos csapatával csaptak össze. Honlapunkat kollégánk, az akadémiai válogatott szakmai stábját erősítő Burus Bernát tájékoztatta a találkozó eseményeiről. A Bécsben megrendezett mérkőzésen Sajgó Kristóf (2009) kezdőként lépett pályára, jobb szélső hátvéd pozícióban és 45 percet játszott. Szintén a kezdőcsapat tagja volt Papp György (2008), aki bal szélső hátvédként 60 perc játékidőt kapott. A második félidőben teljes sorcsere volt, így Brugger Dániel is játszott egy egész félidőt támadó középpályásként.

"A félidőben 0–0 volt az eredmény, a második játékrészben vezettünk, aztán egyenlített, majd az utolsó percekben fordított az ellenfél. A játék képe alapján egy döntetlen-közeli mérkőzés volt. Érződött, hogy nincs meg az összeszokottság a srácok között, de ettől eltekintve láttunk nagyon jó teljesítményeket, csapatszinten jól működtek a dolgok, a szakmai vezetés is meg volt elégedve a látottakkal. Mindhárom FK-s fiú jó teljesítményt tudott nyújtani" – mondta el Burus Bernát.

Csütörtökön, 11 órától a magyar U15-ös perspektíva válogatott lesz az akadémiai válogatott ellenfele. Azt a találkozót Telkiben, a magyar válogatott edzőközpontjában rendezik.

Barátságos találkozó
Admira Wacker U15 – Kárpát-medencei Akadémiai Rendszer válogatott 2–1 (0–0)

Bécs
Az akadémiai válogatott gólszerzője: Fehér Máté (DAC)
KMAR válogatott I. félidő: Ilja – Sajgó Kristóf, Varga, Carek, Papp György – Lych, Sándor, Bősze – Szekeres, Siksai – Szabó
KMAR válogatott II. félidő: Pásztor – Majoros, Fecsó, Mavrodi, Papp György (Ferenczi, 60.) – Both, Brugger Dániel, Batzula – Varga, Zsóka – Fehér