Események | Győzött Telkiben A Kárpát-medencei Akadémiai Rendszer válogatottja

A Kárpát-medencei Akadémiai Rendszer (KMAR) válogatottjával edzett és játszott mérkőzéseket az elmúlt napokban a Székelyföld Labdarúgó Akadémia három tehetséges fiú labdarúgója, Brugger Dániel, Papp György és Sajgó Kristóf. Az FK Csíkszeredán kívül a Dunaszerdahelyi AC, a Kassai FC, a Révkomárom, a Munkács FA, a Sepsi OSK és a Topolyai SC adott játékosokat az alkalmi válogatott számára.

Lejátszotta második találkozóját a Kárpát-medencei Akadémiai Rendszer magyarországi összetartáson részt vett válogatottja. Az Admira Wacker elleni mérkőzés után a magyar U15-ös perspektíva válogatott volt az akadémiai válogatott ellenfele. Azt a találkozót Telkiben, a magyar válogatott edzőközpontjában rendezték. Honlapunkat ismét kollégánk, az akadémiai válogatott szakmai stábját erősítő Burus Bernát tájékoztatta a meccs eseményeiről.

A bécsi meccshez képest a magyar válogatott ellen azok kezdtek, akik a hét eleji mérkőzésen a második félidőben álltak be. Ez alkalommal is teljes sorcsere történt a félidőben.

"A Székelyföld Labdarúgó Akadémia berkein belül játszó Brugger Dániel volt fent a pályán a kezdő sípszónál, aki a 10. percben egy gyönyörű egyéni akció után, két védőt is kicselezve, 16 méterről kilőtte a jobb felső sarkot. A pályán érződött a bizonyítási a vágy úgy a KMAR válogatott részéről mint a magyar perspektíva válogatott részéről is. A félidő 1–3-as KMAR vezetéssel zárult. Brugger Dániel mellett Both Tibor és Fehér Máté volt eredményes, mindketten a Dunaszerdahelyi DAC csapatától érkeztek" – idézte fel Burus Bernát.

"A második félidőben sorcsere történt, lehetőséget kapott még két fiatal tehetségünk, Sajgó Kristóf (akire megint jobb szélső védőként számított a szakmai stáb) és Papp György, bal szélső védő pozícióban. Utóbbi játékos, sajnos egy kisebb sérülés miatt a 65. percben cserére szorult. A meccs ugyanúgy folytatódott, KMAR-fölény jellemezte a játékot. A csapat egymás után dolgozta ki a helyzetek, és szebbnél-szebb egyéni akciókat láthattak a kilátogató szakmai igazgatók. A meccs 1–5-ös győzelemmel zárult (a Sepsi OSK játékosa, Varga Norbert talált be két alkalommal).

Pozitív hozzáállás

A keddi mérkőzéshez képest már látszódott, hogy a fiúk tudatosabb focit játszottak, négy nap alatt ki alakult egy játékkapcsolat is közöttük, ami érződött az eredményen és a mutatott játékon is. Kiemelendő volt minden játékos pozitív és ambiciózus hozzáállása. Négy remek napon vannak túl a gyerekek és az edzők is, ami alatt sikerült megismerni olyan minőségi játékosokat a KMAR-on belül, akikről még biztosan fogunk hallani a jövőben" – összegzett Burus Bernát.

Felkészülési mérkőzés
Magyar perspektíva válogatott U15 – Kárpát-medencei Akadémiai Rendszer válogatott 1–5 (1–3)
Telki, MLSZ edzőközpont
A KMAR válogatott gólszerzői: Brugger Dániel, Both, Fehér, Varga Norbert (2)
Magyar perspektíva válogatott U15 I. félidő: Baranyi Zétény – Merki Marcell, Kovács Dániel, Balázs Teó, Benyovszki Ádám, Varga Zsombor, Németh Nikolasz, Martin Peychev, Lisóczki Hunor, Wébel Máté, Bartha Attila
Magyar perspektíva válogatott U15 II. félidő: Szentmihályi Ádám – Nagy Bence, Farkas Ruben, Lakatos Martin, Szováti Zétény, Nimsz Benedek, Riba Zsombor, Váradi Márton, Sági Marcell, Kis Attila, Sárkány Sándor Szövetségi edző: Oross Márton
KMAR válogatott I. félidő: Ilja Vasin – Majoros Dániel, Both Tibor, Fehér Máté, Szekeres Viktor, Brugger Dániel, Mavrodi Vladyslav, Batzula Hunor, Ferenczi Barnabás, Fecso Olivér, Zsóka Bence
KMAR válogatott II. félidő: Pásztor Pavol – Varga Máté, Carek Novak, Sándor Csanád, Papp György, Bősze Levente, Siksai Hennadii, Varga Norbert, Lych Ivan, Szabó Márk, Sajgó Kristóf Edző: Székely Gábor