Szombaton délelőtt 11-től, a tavalyi idényben U19-es országos bajnoki címet és Románia-kupa győzelmet ünneplő 2003-ban született akadémistáink, három túlkoros társsal kiegészülve, Kézdivásárhelyen vendégszerepeltek.

A Sinkovits stadion centerpályáján megrendezett találkozón, az évek óta a harmadik ligában szereplő helyi KSE volt az ellenfél.A helyzeteiket könnyelműen elfecsérlő tehetségeink, egygólos vereséget szenvedtek.
“A mérkőzés elérte a célját, csereként lehetőséget kaptak fiatalabbak is. Különösen helyzetkihasználásban kell még javulnunk” – foglalta össze a látottakat Demény Norbert vezetőedző.

Kézdivásárhelyi SE – FK Csíkszereda U20 1-0 (0-0). Gólszerző: Fábián Róbert (65, bü)

FK Csíkszereda U20: Karácsony – Tajti, Szín, Vereguț, Vita (Zöld, 80) – Csala (Keresztes, 80), Balázs, Bujdosó – Szakács (Dobre, 70) , Szabó (Boni, 46, majd Lőrincz, 80), Albu (Popescu, 70). Vezetőedző: Demény Norbert.

KSE Kézdivásárhely: Rancz Gergő – Sánta Lóránt, Tankó Zsolt, Banta Ionut, Locotus Miklós – Gáll Attila, Pall Kristóf, Fábián Róbert – Gajdó Tamás, Mihaiu Alessio, Pakucs Norbert. Vezetőedző: Gazda József.

Cserék: Banta h. Péter Ákos, Pakucs h. Bandi Álmos , Gáll h. Dumitru Marius, Gajdó h. Todor Octavian (mind a szünetben), Rancz h. Kisgyörgy Zsolt 65′ és Mihaiu h. Székely Zsolt 75′-ben.