Felkészülés U20 | Gólgazdag mérkőzés

Farmcsapatunk utolsó hazai felkészülési mérkőzését hét gól és további számos helyzet jellemezte. A Sportparkba kilátogató sportbarátok nyílt sisakos támadófutballt láthattak.

Az első  félidőben a helyzetek többsége még kimaradt, az egyetlen találat Balázs Lajos Norbert átlövéséből született, a 8. percben. A szünet előtt a vendégcsapat volt aktívabb, de Simon Máté eszén sokáig nem tudtak túljárni. Amikor ő is tehetetlen volt, akkor a védőtársak mentettek két ízben is a gólvonalról.

A pihenő után már mindkét oldalon többször sikerült bevenni a kaput. Kezdésként a teljes sorát frissítő vendégcsapat, Răducioiu és Tusa révén, öt perc alatt fordított. Nem sokáig, hiszen két perccel később Sebestyén közelről kiegyenlítette az állást. Újabb két perc múlva, az FK járt nagyon közel az újabb gólhoz,  de a kihagyott ziccert követő ellentámadásból Kocsis kilőtte a hosszú sarkot.

A folytatásban sem az iram, sem a játékkedv nem lankadt, mindkét oldal az újabb találatért hajtott. Amikor úgy tűnt, hogy nincs változás, a rendes játékidő utolsó percében Gyulai értékesített egy büntetőt, majd a középkezdés nyomán Csala emelt a fél pályáról a hálóba. A gólfesztivált Tamási játékvezető unta meg elsőként és mindössze két percet hosszabbítva, véget vetett a találkozónak.

A felek szombaton délelőtt - 11 órás kezdéssel - Sepsiszentgyörgyön ismét összecsapnak.

2022. augusztus 17. 11:00. FK Csíkszereda II - Sepsi OSK II 3:4 (1:0). FK Sportpark, meccspálya. Vezette: Tamási Zoltán, Molnos Imre, Năstase Valentin (mindhárman Székelyudvarhelyről). Gólszerzők: BALÁZS Lajos Norbert (8), SEBESTYÉN Botond (72) és 10. CSALA Róbert (90+1), illetve RĂDUCIOIU Robert (64), TUSA Balázs (69), KOCSIS Norbert (76) és 20. GYULAI Krisztián .

FK Csíkszereda II: 33. SIMON Máté (21. BECZE-MÁTHÉ Mátyás, 46) - 99. BAGA Szabolcs (21. PRECUP Andrei, 60), 14. CSEDŐ Szilárd (19. NAGY Botond, 70), 4. VEREGUȚ Daniel, 3. SZIN Ferenc - 16. BONI Csaba (10. CSALA Róbert, 46), 8. BALÁZS Lajos Norbert (6. BÓNÉ Márk, 60), 77. BUJDOSÓ Szilárd - 7. SÁNDOR Raul, 53. BIRÓ Tamás (57. ORBÁN Milán, 60), 83. BIRTALAN Tamás (11. SEBESTYÉN Botond, 46). Vezetőedző: DEMÉNY Norbert.

Sepsi OSK II: GEDŐ Hunor - 2. POPA Paul, 21. GHIOANE Mario, 4. CÂRSTEAN Bogdan, 14. MITU Andrei - 24. MÁTIS Mátyás, 99. GRIGORE Iustin, 10. NISTOR Ákos - 7. TOMA Vlad, 9. ŞERBAN Sergiu, 30. BENDE Bence. Vezetőedző: SUCIU Valentin.

A szünet után: GEDŐ Hunor (95. MARTIN Rareş, 80) - 21. VERES Róbert, 90. GHIOANE Denis, 13. DOBOZI Krisztián, 19. BĂLĂNUCĂ Paul - 96. RĂDUCIOIU Robert, 22. UJA Claudiu, 20. GYULAI Cristian  - 11. KOCSIS Norbert, 18. VURA Ottó, 77. TUSA Balázs.