Gratulálunk FK, Respekt FCSB!

Az U19-es Elitliga egyik elődöntőjének, az egykoron 13 ezer főnek munkát adó Bukaresti Nehézgépipari Vállalat telephelyének szomszédságában, található FCSB sportközpont adott otthont. A szó szerint, a város peremén megépített, négy szabványméretű futballpályából és két kisebb gyakorlófelületből álló létesítmény kiváló minőségű gyepszőnyegén látványos, tetszetős és rendkívül sportszerű összecsapás zajlott. A kilencven perc során a csapatok szebbik arcát láthattuk, a felek a youtube csatornánk és az Erdély TV segítségével, az országos nyilvánosság előtt is megmutatták miért szerethető játék a foci. Hiányoztak a „vérprofiknál” megszokott színlelések, színészkedések, időhúzások. Mindenki, kivétel nélkül, a játékkal foglalkozott és a győzelemért hajtott. A játékidő nagyobb részében jobban futballozó FK Csíkszereda járt sikerrel, de mindkét csapat tokkal-vonóval tiszteletet érdemel. Respekt FCSB! Respekt FK Csíkszereda!

A párharc még nem dőlt el, folytatás szombaton, 2021. május 29-én délben Csíkszeredában.

U19 - Elitliga, elődöntő, első mérkőzés, 2021. május 25. 12:00

FCSB U19 – FK CSÍKSZEREDA U19 1:3 (0:1). FCSB Sportközpont, 4-es számú pálya. Nézők nélkül (a jelenlevő hivatalos személyeket és a vendégcsapat néhány játékosának családtagjait nem számítva). Vezette: BĂDOIU Marius Daniel. Oldalvonali segéd játékvezetők: BARBU Marian Cristinel és CONSTANTINESCU Daniela (mindhárman Krajováról).

Gólszezők: 8. PANDELE Vlad (77. perc, büntetőből), illetve 19. ROTAR Vasile Bogdan (8. perc) és 10. SZABÓ Andor (80. és 88. perc, az elsőt büntetőből).

FCSB U19: 12. POPESCU Mario – 2. SĂLĂJAN Ionuț Adrian, 26. CIONTEA Luca Marius, 31. TRIFAN Alex Marian, 18. NADOLU Ionuț – 15. CIUCULETE Aurelian, 10. TRANDAFIRESCU Antonio (a 62. perctől 14. MITRICĂ Luca), 8. PANDELE Vlad (csk) – 77. TRIF Rareș (az 56. perctől TĂNASĂ Andrei), 24. CHIRIȚOIU Andreas Cătălin (a 72. perctől 19. TUDOR Robert), 11. NEACȘU Ionuț Alexandru (a 72. perctől 7. ZĂTREANU Andrei Mihai).

Pályára nem lépő cserejátékosok: 34. LICȘOR Matei, 17 DĂNILĂ Antonio Tiberiu, 5. DRĂGHICI Andrei, 25. Ceri MUSA CAN, 23. COMAN Ștefan.

Szakmai stáb: ILIE Ionuț, vezetőedző, ION Cristian, másodedző, TAMAȘI Andrei, erőnléti edző, IORDAN Dumitru, kapusedző, COSTACHE Gelu, ápoló, OCTAVIAN Belu, megbízott.

Sárga lap: 12. POPESCU Mario (79. perc, Rotar büntetőt érő leütközéséért)

FK CSÍKSZEREDA U19: 1. ALBERT Hunor, 17. BĂRĂBAȘ Marius, 4. VEREGUȚ Daniel (csk.), 5. GERGELY Botond, 18. BUJDOSÓ Szilárd – 6. CASIADI BAKÓ Soma, 10. SZABÓ Andor (a 90+1. perctől 20. RÁCZ Barna), 23. CSALA Róbert – 7. BOTOROK János, 9. SUCIU Toni (a 72. perctől 8. FINNA László), 19. ROTAR Vasile Bogdan (a 90+1. perctől 21. LÁZÁR Kristóf).

Sárga lapok: 10. SZABÓ Andor (10. perc, 8. PANDELE visszarántásáért), 6. CASIADI BAKÓ Soma (56. perc, 10. TRANDAFIRESCU visszarántásáért), 1. ALBERT Hunor (76. perc, 19. TUDOR büntetőt érő gáncsolásáért).

Pályára nem lépő cserejátékosok: 12. KARÁCSONY Márk, 16. HARANGOZÓ Erik, 11. KETESDI Nimród, 2. HADNAGY Tamás, 13. INCZE Zsombor, 24. SZAKÁCS Szilárd.

Szakmai stáb: DEMÉNY Norbert, vezetőedző, ZÖLD Péter, másodedző, LUNG Tiberiu, kapusedző, ANTAL Szilamér, erőnléti edző, GAÁL Angyal, fizioterapeuta.