Ifiliga | Gólzáporos diadal

Kiszakadt a gólzsák Ifjúsági Ligás csapatunk vasárnap déli, hazai összecsapásán. A fiúk kitettek magukért és mindkét félidőben négy-négy gólt szerezve magabiztosan győzték le a Brassói Kids Tâmpa együttesét.

Az U17-esek után az Ifjúsági Liga alsóházi rájátszásában érdekelt U18-as csapatunk lépett a Sportpark gyepére. A sereghajtó Brassó ellen azonnal támadólag lépett fel Ubrankovics Zoltán gárdája. Ennek negyed óra elteltével lett meg az eredménye,a bal kapufa segítségével Buza Balázs szerezte meg a vezetést (1–0). Három perc elteltével egy jól eltalált lövéssel egyenlítettek a látogatók (1–1). Fél óra kellett elteljen a mérkőzésből, hogy fölényünk újabb gólokban is megmutatkozzon. Sebestyén Botond találatával vettük át a vezetést, majd a szünetig hátralévő időben Péter Zsombor duplázott (4–1).

Négy gól a második félidőben is

Az első félidőhöz hasonlóan a második játékrészt is Búza Balázs találata nyitotta, majd Birtalan Tamás gólja már kiütést sejtetett (6–1). A hajrához közeledve két gyors góllal zárkózott a vendégcsapat, ám Vajna Rolan két gólja lezárt minden kérdést. A látottak alapján a győztes kiléte nem, csupán a gólkülönbség nagysága volt kétséges. A fiúk végül magabiztosan, öt góllal bizonyultak jobbnak és teljes mértékben megérdemelt diadalt arattak.

Ifjúsági Liga, alsóházi rájátszás, nyugati csoport 5. forduló
FK Csíkszereda – Brassói Kids Tâmpa 8–3 (4–1)

Vezette: Gáspár Vlăduț (Marosvásárhely), asszisztensek: Cherteș Cristian Marius (Marosvásárhely), Moldovan Radu Petrisor (Marosszentkirály)
Gólszerzők: Buza Balázs (15. és 48.), Sebestyén Botond (30.), Péter Zsombor (31. és 45.), Birtalan Tamás (62.), Vajna Roland (75. és 78.), ill. Clinci Cosmin (18.), Fâșie Mario (65. és 73.)
FK Csíkszereda: Csíki Szabolcs – Csedő Szilárd (Zöld Hunor, 29.), Tamás Bence, Dencsák Kristóf, Keresztes Tamás (Vajna Roland, 71.), Péter Zsombor, Sebestyén Botond (Nagy Botond, 46.), Bakos Ervin (Boné Márk, 78.), Birtalan Tamás (Török Hunor, 78.), Buza Balázs, Miklós Norbert Vezetőedző: Ubrankovics Zoltán
Brassó: Roman Tudor – Bejenaru Bogdan (Piu Alexandru, 46.), Vasile Antonio (Păsie Mario, 56.), Gimioc Darius, Toiu Vlad (M. Cătlin, 46.), Tachie Leonard, Sima Alex, Terica Tudor, Szász Robert, Clinci Cosmin, Luca Ștefan Vezetőedző: Nicolae Vaduva