Játékos szemle

Egykori akadémistáink és volt játékosaink közül többen is kezdők voltak, úgy az NB1-ben, mint NB2-ben, sőt Györgyi Arthur góllal járult hozzá csapata győzelméhez.

A Liga 1-ben szereplő Sepsi OSK csapatában tegnap a Hermannstadt ellen kezdő volt egykori csapatkapitányunk Eder González, aki 61 percnyi játék lehetőséget kapott Leo Grozavutól. Tamás Nándor a szünetben állt be és a győzelemből ki vette a részét, ugyanis az általa elvégzett szögletből kapott tizenegyest a Sepsi OSK, miután Achacbart Opruț ellökte. A büntetőt Vasvári értékesítette és ezzel a háromszéki alakulat 2-1-re nyert.

A magyar NB1-ben szereplő Puskás Akadémia FC hazai pályán szenvedett vereséget a Budapest Honvédtól és ezzel megszakadt az öt meccs óta tartó veretlenségi sorozata. A felcsútiaknál egykori akadémistánk Corbu Marius csereként szállt be a 66. percben.

Az NB2-ben érdekelt Kazincbarcika a Nyíregyháza Spartacust fogadta, a hazaiaknál Majzik Adrián az 55. percben állt be, míg a nyírségieknél Györgyi Arthur a 77. percben váltotta Hamedet és egykori játékosunk a 85. percben gólt rúgott, beállítva a végeredményt, 0:2. Magyari Szilárd kezdő volt a sárga mezes Soroksár csapatában, de háromgólos vereségbe futottak bele a Csákvár otthonában. Erdei Carlo együttese sem volt szerencsésebb, a Kaposvári Rákóczi FC 4-0-ra kapott ki a Szombathelytől, Erdei is kezdő volt, egy félidőt játszott.