Játékos szemle

Egykori játékosaink, volt akadémiai növendékeink elmúlt heti teljesítményét foglaltuk össze.

Két egymást követő bajnoki siker után a kiesőjelölt Vasas elleni, gólgazdag döntetlennel folytatta szereplését a magyar első osztályban Corbu Marius csapata, a Puskás Akadémia FC. Az elmúlt hetekben kisebb sérüléssel bajlódó egykori növendékünk ezúttal nem kapott lehetőséget, ahogy Dusinszki Szabolcs is a cserepadról szurkolhatott társainak. A Vasas elleni találkozót megelőzően a felcsúti klub hivatalos honlapja interjút közölt Corbu Marius-szal.

OTP Bank Liga, 29. forduló
Illovszky Rudolf Stadion
Vasas FC–Puskás Akadémia FC 2–2 (0–0)
Gól: Urblík (76.és 86.), illetve Favorov (49.), Komáromi (89.)
Vasas FC: Uram – Szivacski, Otigba, Iyinbor (Cipf, 83.), Silye – Hinora, Berecz, Urblík, Szilágyi (Hidi, 50.) – Novotny, Holender Megbízott Vezetőedző: Desits Szilárd
PAFC: Markek – Szolnoki (Bartolec, 75.), Golla, Spandler, Brandon – Favorov, Batik (Plsek, 75.) – Gruber (Slagveer, 75.), Levi, Komáromi – Puljic (Zahedi, 46.) Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Hasonló végeredmény született Lendván. Gergely Botond csapata, a szlovén másodosztályban szereplő, NK Nafta hazai pályán fogadta a Beltinci Klima Tratnjek együttesét és félidei hátrányát ledolgozva tartotta otthon az egyik bajnoki pontot. Volt akadémistánk, Gergely Botond négy sárga lapja miatti eltiltását töltötte a találkozón. A szlovén klubhoz kapcsolódó hír, hogy a kék-fehérek hétközben szerződést bontottak Bóér Gábor vezetőedzővel, aki a Zalaegerszegi TE csapatának irányítását vette át. Bóér Gábor utóda Julian Jenner lett, segítője Bozsik József.

Szlovénia, 2. Liga, 27. forduló
Nafta 1903 – Beltinci Klima Tratnjek 2–2 (0–1)

Hétközbeni, győri döntetlennel és a Szombathelyi Haladás elleni hazai győzelemmel hangolt a szerdai, Puskás Arénában rendezett Zalaegerszegi TE elleni Magyar Kupa döntőre a Budafoki MTE a magyar második vonalban. Györgyi Arthur nem lépett pályára a Budafokban.

Merkantil Bank Liga, 34. forduló
ETO FC GYŐR – Budafoki MTE 1–1 (0–0)
Győr, ETO Stadion, 150 néző
Gólszerző: Beke II P. (0–1) a 47., Szendrei Á. (1–1) a 81. percben
ETO: Fadgyas – Deákovits (Óvári Zs., 69.), Fodor F., Keresztes K. (Urblík N., 22.), Csontos D. – Kiss M. (Tuboly, a szünetben), Toma Gy. (Vitális M., 56.), Kiss B. – Borsos F. (Huszár M., a szünetben), Szendrei Á., Lacza Vezetőedző: Antonio Munoz
BUDAFOK: Gundel-Takács – Nándori, Fótyik, Jagodics M. – Kalmár O. (Horváth O., 86.), Oláh B., Adorján, Németh Márió (Soltész I., a szünetben), Csonka A. – Beke II P. (Bakti, 78.), Vasvári (Bíró M., 68.) Vezetőedző: Mátyus János

Merkantil Bank Liga, 35. forduló
Budafoki MTE – Szombathelyi Haladás 1–0 (0–0)
Budapest, Promontor utca, 400 néző
Budafok: Oroszi I. – Jagodics M., Vaszicsku G. (Kalmár O., szünetben), Fótyik D. – Bíró M. (Fekete M. szünetben), Oláh B., Németh M. (Kovács D., 66.), Soltész I., Horváth O.– Bakti B. (Vasvári Z., 75.), Tischler P. (Csonka A., szünetben) Vezetőedző: Mátyus János
Haladás: Mursits – Nyíri V., Csonka B., Devecseri, Bolla G. (Predrag, 77.) – Vanja, Horváth R. (Csernik, 62.), Csilus Tóth M., 69.), Rácz B. (Doktorics, 62.) –Molnár R., Borvető (Katona I., 62.) Vezetőedző: Hipp Michal

Hazai vereséget szenvedett a Csákvár hétközben, majd hétvégén is hálátlan szerep jutott Tamás Nándor csapatának a magyar másodosztály hétvégi fordulójában. A Csákvár a már bajnok és NB1-es tagságát újra kiharcoló Diósgyőri VTK otthonában vendégszerepelt. A hazaiak ünnepre készültek, és magabiztos győzelmükkel ajándékozták meg közönségüket. A Kozármisleny ellen Tamás Nándor nem kapott lehetőséget, Diósgyőrben a 62. minutumban szállt be.

AQVITAL FC Csákvár – HR RENT Kozármisleny 2–3 (0–0)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző
Gólszerző: Vaskó (1–0) a 47., Daru (11-esből, 1–1) az 52., Daru (1–2) a 60., Vaskó (2–2) a 72., Kosznovszky (2–3) a 89. percben
Csákvár: Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs, Körmendi – Ominger, Posztobányi, Magyar Zs. (Gazdag V., 65.) – Torvund (Kocsis D., 83.), Vaskó, Fejős (Baracskai, 73.) Vezetőedző: Tóth Balázs
Kozármisleny: Somogyi M. – Bor (Beke P., a szünetben), Várkonyi (Gajág, a szünetben), Füredi, Turi – Horváth D., Tölgyesi – Vogyicska Balázs, Bartha (Kosznovszky, 78.), Vajda R. (Nagy E., 90+2.) – Gránicz (Daru, a szünetben). Vezetőedző: Márton Gábor

DVTK – Aqvital FC Csákvár 3–1 (3–1)
DVTK-stadion, 5800 néző
DVTK: Danilovic – Farka, Bárdos, Szatmári, Medgyes – Cseke, Bényei, Holdampf – Obunet, Lukács D., Lőrinczy Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Csákvár: Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs, Körmendi – Ominger, Mészáros D., Posztobányi (Tamás Nándor, 62.) – Torvund, Vaskó, Baracskai Vezetőedző: Tóth Balázs

Döntetlent játszott a hétközi fordulóban a Magyari Szilárd nélkül felálló Dorogi FC a magyar másodosztályban. A hétvégi játéknapon Magyari egy félidőt kapott a Soroksár elleni, hazai vesztes találkozón.

BFC Siófok – Dorogi FC 1–1 (1–1)
Siófok, Városi Stadion, 150 néző
Gólszerző: Farkas B. (41.), ill. Szalai J. (23.)
SIÓFOK: Winter – Vágó G., Horváth M., Debreceni Á. – Major G. (Nyitrai, 80.), Varjas Z., Szakály A., Girsik (Polényi, 65.), Varga B. – Dénes Cs. (Hegedűs M., 65.), Farkas B. (Volter, 90.) Vezetőedző: Dragan Vukmir
DOROG: Borsos V. – Barna G., Lénárth, Berkó, Preklet, Papp Máté – Szalai J. (Papp Marcell, 83.), Kapornai (Hesz, 90+2.), Sztojka, Szedlár – Vígh Á. (Paudits, 71.) Vezetőedző: Marián Sluka

Dorogi FC–Soroksár SC 0–3 (0–1)
Dorog,
 Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző
Gólszerző: Sipos Z. (0–1) a 26., Lovrencsics B. (0–2) az 53., Dobos Á. (0–3) a 90+1. percben
Dorog: Borsos – Barna G. (Szerencsi, a szünetben), Lénárth, Berkó, Preklet (Lustyik, 59.), Papp Máté – Szalai J. (Krunc, 71.), Kapornai (Papp Marcell, 71.), Sztojka, Szedlár – Vígh Á. (Magyari Szilárd, a szünetben) Vezetőedző: Marián Sluka
Soroksár: Kovács M. – Nagy O., Króner, Valencsik, Vincze Á. – Hudák M. (Köböl, 66.), Vass Á. – Redzic (Hegyi P., 76.), Sipos Z. (Németh E., 66.), Halmai Á. (Dobos Á., 76.) – Lovrencsics B. (Erdélyi L., 86.). Vezetőedző: Lipcsei Péter

Kezdőként lépett pályára a Szatmárnémeti CSM Olimpia együttesében Bara Levente a Liga 3-as bajnokság 10. csoportjában a felsőházi rájátszás 5. fordulójában a Nagyváradi FC Bihor elleni vesztes találkozón.

Liga 3., 10. csoport, play-off, 5. forduló
Szatmárnémeti CSM Olimpia – Nagyváradi Bihor FC 1–2
Szatmárnémeti
Olimpia: Fila – Gorbea, Prodan, Mureșan, Negrea, Rodri, Bara Levente, Bura, Mărieș, Süveg, Mansour Vezetőedző: Csík Tibor

Öt találkozó óta nyeretlen a  Bărăbaș Mariust és Csala Tibort is foglalkoztató Marosvásárhelyi SE, amely a hétvégén a Kolozsvári Viitorul otthonában játszott gól nélküli döntetlent. Csala Tibor sérülés miatt nem lépett pályára, Bărăbaș Marius végigjátszotta a mérkőzést.

Liga 3, alsóházi rájátszás, 5. forduló
Marosvásárhelyi SE 1898 – Viitorul Kolozsvár 0–0

Zernyesten győzött a Liga 3 alsóházi rájátszásának ötödik fordulójában a Székelyudvarhelyi FC csapata, Simó Csongor két gólt jegyzett csapata három találatából.

Labdarúgó 3. Liga, alsóházi rájátszás, 5. forduló
Zernyesti Olimpic–Székelyudvarhelyi FC 1–3 (1–0)

Gólszerzők: Codreanu (10.), ill. Simó Csongor (54. és 86.), Szakács (55.)
SZFC: Albert Hunor – Marucza, Kovács L. (Botorok János, 79.), Szakács Szilárd, Tordai (Ketesdi, a szünetben), Savin, Kovács Szilárd, Lázár Kristóf, Simó Csongor, Gavîrliță (Aramă, 89.), Becze Tamás Vezetőedző: Lucian Nicolau

Sepsiszentgyörgyről vitte el a három bajnoki pontot a Liga 3 alsóházi rájátszásában az Albu Attilát és Pál Kristófot is foglalkoztató Kézdivásárhelyi SE. Albu Attila győztes találatot szerzett.

Sepsi OSK II. – Kézdivásárhelyi SE 1–2 (0–1)

Gólszerzők: Raul Stanislav (76.), ill. Sánta Loránd (42.), Albu Attila (90+4.)

Kétszer is háromgólos győzelmet aratott az elmúlt héten Kovács Dániel csapata, a Karcag SE a magyar NB 3-as bajnokság Közép csoportjában. Először Békéscsabán győztek Kovácsék, majd ideiglenes otthonukban, Balmazújvárosban, a Füzesgyarmati SK ellen. Kovács Dániel végigjátszotta mindkét mérkőzést. Majzik Adriánnal a kezdőcsapatban 1–0-ra legyőzte a Dabas a Szekszárd együttesét a magyar NB3 közép csoportjában.