Kétgólos győzelem, van esély az osztályozóra

Kétgólos győzelmet aratott csapatunk a Călărași otthonában és versenyben maradt a negyedik helyért.

Az első helyzetre negyedórát kellett várni, egy lapos baloldali beadást követően Rotar a tizenhatos területén üresen marad, kapáslövése azonban mellé megy. A 20. percben Casiadi elé pattan a labda, fiatal középpályásunk azonban fölé rúgja. A folytatásban Pintér szánja rá magát egy távoli lövésre, de a labda ezúttal is a kapu fölött suhan el. A túloldalon Cârstocea marad üresen, mintegy 25 méterről ereszt el egy távoli bombát, szerencsénk van, mellé megy. Nem sokkal később újabb forró helyzet, Tudoran törhet be a tizenhatosba, de nem tud élni a lehetőséggel, csúnyán fölé lövi. A 39. percben Bauza fordul rá a kapura a tizenhatoson belül, lövése már kevésbé jó, sajnos mellé megy.

Szünet után Takács fut el a jobbszélen és beadását a Călărași csapatkapitánya Șandru a jobb felső sarokba rúgja, gyönyörű öngól: 0-1. A gólt követően Kanda szabadrúgásból veszélyezteti Gyenge kapuját, de kapusunk a léc fölé tolja a labdát.

Az 57. percben Bor nehéz szögből leadott lövése a kapufán csattan, majd nem sokkal később a túloldalon Apró ment nagyot a kapu elől. A 61. percben Schieb indul meg a jobbszélen, nagy sprintet vág le, a labdát elveszíti ugyan, de szerencsésen pattan meg és Bauza elé kerül, aki az érkező Rotar elé gurítja, fiatal játékosunk pedig nem hibázik a jobb alsóba rúgja: 0-2.

A hazaiak Alami révén próbálkoznak, de Gyenge magabiztosan öleli magához a labdát. A túloldalon, a frissen becserélt Mészáros gurítja ki remekül a ziccerben lévő Bauzának, argentin játékosunk lövését Krell hárítja. A folytatásban Șandru kézzel ér a labdához a tizenhatoson belül, büntetőhöz juthatna csapatunk, de a játékvezető nem vette észre. A 83. percben előbb Casiadi cselezi be magát a hazaiak kapuja elé, laposan passzol középre, de nincs érkező játékosunk, majd fél perc múlva Bara bombázza Krell kapuját. A végjátékban okosan járatta a labdát csapatunk, így az eredmény nem változott. A három pontnak köszönhetően maradt esély az osztályozóra.

Liga 2., felsőházi rájátszás, 9. forduló: Dunărea Călărași - FK Csíkszereda 0:2 (0:0)

Gólszerző: Șandru (öngól 51.), Rotar (61.).

Sárga lap: Schieb (25.), Puscas (59.), Wiktorski (72.)

Dunărea Călărași: Krell - Sîrbu, Wiktorski, Șandru, Sălceanu, Pușcaș (Djuric 62.), Lopez, Tudoran (Calu 73.), Cârstocea (Kanda 46.), Alami, Alexandru (Bud 62.).

FK Csíkszereda: Gyenge - Takács, Kelemen, Apró, Bor, Savin, Casiadi (Suciu 87.), Pintér (Palmes 62.), Bauza (Csonka 87.), Schieb (Bara 62.), Rotar (Mészáros 62.).