Kispad U16 | „Folytatnunk kell a kemény, elszánt munkát”

Kivételesen a „holtszezonban” jelentkezik mérkőzéselemző Kispad rovatunk. Az U16-os elitligás csapatunk vezetőedzője, Szakál Csaba értékelte a Nagyszebeni Interstar elleni edzőmérkőzést és adott helyzetjelentést a téli felkészülésről.

Szakál Csaba csapata a téli felkészülés ötödik hetének zárásaként az úgyszintén elit ligás, másik csoportban szereplő, jelenleg második helyezett Nagyszeben csapatát fogadta, akik egy ponttal lemaradva “üldözik” az éllovas Craiovát.

„Tudtuk, hogy jó minőséget képviselnek a vendégek. Rendkívül masszív csapat, amelyet fizikálisan nagyon erős játékosok alkotnak. Pontrúgásokból, és labdaszerzés utáni gyors kontratámadások esetén rendkívül veszélyesek tudnak lenni. A bajnoki-, illetve kupa-mérkőzéseik alapján pedig elmondható, hogy nagyon gólerősek” – mondta el az ellenfélről a szakember.

A gárda egyébként nem túl ideális periódust tudhat maga mögött. Közel másfél héten át tartó betegséghullám sújtotta a fiúkat, ami megviselte a srácokat, és a stábot is. Ezt követően először pénteken tudtak készülni, amikor tíz mezőnyjátékos mellett, két kapus “jelentkezett”. Ez a létszám további három fővel gyarapodott vasárnapra, amikor szintén edzést vezényeltek a srácoknak. Eredetileg ebben az időpontban játszottak volna a szebeniek ellen, de végül hétfő estére tudt-k módosítani a mérkőzés időpontját, amihez a vendégek sportszerűen hozzájárultak.

A két csapat teljesen eltérő stílusú volt

„Kezdeményezően léptünk fel, és a ránk jellemző labdabirtoklási fölény mellett a rövid passzos játékot részesítettük előnybe, sok tudatos támadást vezettünk, és gólveszélyesen játszottunk. A vendégcsapat direkt futballal jött ki, rengeteg hosszú labdával próbálkoztak, és kifejezetten harcosak voltak. A játékosaik folyamatosan keresték a párharcokat, de ezt jól kontrolláltuk. Irányítottuk a játékot, hatékony futballt mutattunk be, és teljesen megérdemelt kétgólos előnnyel mehettünk pihenőre az első harmad végén (a találkozó 3x40 perces volt, szerk. megj.).

A második harmad kiegyenlítettebb játékot hozott, ahol mindkét oldalon akadtak lehetőségek a gólszerzésre. Az etap vége előtt egy perccel veszélyes helyen jutottak szabadrúgáshoz a Szebeniek, amit értékesítettek. Az utolsó játékrész elején az egyenlítő találatot is megszerezték egy kontra után, ahol több hibát is elkövettünk. Ezután viszont más fokozatra kapcsoltunk, még nagyobb nyomás alá helyzetük az ellenfelet, abszolút nem fogott meg minket a bekapott gól, és további három találatot jegyezve, lezártuk a meccset” – foglalta össze vezetőedzőnk.

A szakember kiemelte: összességében elégedett volt a szakmai stáb a látottakkal, remek iramú mérkőzést játszottak az Interstar ellen, ahol a játékosok jó teljesítményt produkáltak. „Mindenképp érdemes megemlíteni, hogy a mentalitásuk, hozzáállásuk példaértékű volt. Talán ennyire összeszedettek még nem is voltunk korábban. Mindent a legjobb tudásuk szerint igyekeztek végrehajtani, ahogy azt el is várjuk a srácoktól. Folytatnunk kell tovább azt a kemény, és elszánt munkát, amit július közepén elkezdtünk, és akkor töretlen lesz a játékosok egyéni fejlődése, ami számunkra a legfontosabb. Ez alapján a meccs alapján kaptunk egy pontosabb képet arról, hogy hol is tartunk jelenleg, és hogy az egyének, illetve a csapat fejlődése érdekében minek kell lennie a következő lépésnek” – összegzett Szakál Csaba.

A csapat az U15-ös gárdával közösen szerdán kolozsvári edzőtáborba utazott, ahol két-két gyakorlómérkőzés vár a fiatalokra.

Emlékeztető:

FK Csíkszereda U16 – Nagyszebeni Interstar FC U16 5–3 (2–0, 0–1, 3–1)
Csíkszereda, Márton Áron Gimnázium, műfű
Gólszerzők: Keszler-Nagy Roland, Jakab Krisztián, Nagy Botond, Papp Szilárd, öngól