Liga 3 | Két góllal jobb volt a Bákó

A szomszédos megyeszékhelyen, Bákóban szerepelt szombaton délután harmadosztályú csapatunk. Gól nélküli döntetlen után két büntetőből kapott góllal maradtak alul Demény Norbert tanítványai.

Nem sikerült kihasználnia Liga 3-ban szereplő fiatal csapatunknak a táblázaton közvetlenül előtte álló Brodoc-i Rapid karácsonkői botlását. Bákói vereségével maradt a gárda a 9., utolsó előtti helyen. Sokáig jól tartották magukat tehetségeink, az első félidőben leginkább szögletrúgásokig jutottak el a moldvaiak. Sarokrúgásból öt alkalommal is próbálkozhattak, ám nem igazolódott be a hajdani bölcsesség, miszerint a szöglet fél gól, ugyanis gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a felek.

A második játékrész elején feljegyezhettük a hatodik hazai szögletet, valamint elkönyvelhettünk három sárga lapos figyelmeztetés. Nálunk kétszer, a bákóiaknál egyszer villant, igaz, ebben az összevetésben ekkor már 3–1-re vezettünk, hiszen a 10. percben Szín Ferenc is részesült már hasonlóban. A házigazda viszont a 69. percben gólra váltotta fölényét, büntetőből szereztek vezetést (1–0).

Közben érkezett kapunk elé a nyolcadik hazai sarokrúgás is, míg mi egyszer sem próbálkozhattunk hasonló módon. Ezen kívül elkönyvelhettünk még egy szeredai sárgát. Majd a mérkőzés hajrájában újabb büntetőből szerzett góllal végleg eldőlt a három pont sorsa (2–0). A bajnokság első köre ezzel véget ért, következhetnek a visszavágók. Elsőként ahhoz a Karácsonkői Ceahlăulhoz látogatunk, akik ellen az első játéknapon hazai pályán 1–1-es döntetlent értünk el.