Liga 3 | Szoros vereség

Egy góllal jobbnak bizonyult szombaton délután a vendég Ştiinţa Miroslava Liga 3-as fiókcsapatunknál. Az észak-moldvaiak szereztek vezetést, a hajrához közeledve egyenlítettünk, de a mérkőzést a Miroslava zárta győzelemmel.

A negyedik szombati, hazai mérkőzésen harmadosztályú fiókcsapatunk a csoportot vezető Ştiinţa Miroslava együttesét fogadta a Sportparkban az alsóházi rájátszás ötödik fordulójában. Jól kezdte az összecsapást Demény Norbert legénysége, bátran játszottak a fiatalok. Az első nagyobb lehetőség ennek ellenére a látogatók előtt adódott, a 13. percben veszélyesen érkezett a beadás bal oldalról Lukács kapuja elé, ám mindenki előtt elszállt a játékszer. A 18. percben megszületett a Miroslava vezető találata. Mintegy 18 méterről végezhettek el szabadrúgást a kék-fehérek, a labda mögé Mihăeș Vasilică állt oda, aki remekül lőtt a kapu jobb felső sarkába (0–1). A következő percekben több jó FK lehetőséget is feljegyezhettünk, ám a vendégek álltak közelebb a gólszerzéshez. A 25. minutumban újra Mihăeș Vasilică veszélyeztetett, 22 méterről elvégzett szabadrúgása a felső lécen csattant. A félidő utolsó emlékezetes momentuma egy vendég fejes volt, ami éppen csak fölé szállt.

Hazai helyzettel indult a második 45 perc, ám ekkor még nem jött össze az egyenlítés. Többet birtokoltuk a labdát a fordulás után, nagy energiával játszottak játékosaink az egyenlítő találat megszerzéséért. Az 53. percben Sütő Zalán szabadrúgását blokkolták a hazai védők, az egyik Miroslava-játékos kezét érintette a labda. Az újabb szabadrúgást Bujdosó tekerte fölé. A hajrához közeledve sorozatban rúghattuk a szögleteket. A 80. percben a bal oldalról szállt be a labda, Miklós Norbert pedig remekül emelkedett és fejelt a bal felső sarokba (1–1). A 86. percben Danele Vlad szabadrúgás-gólja eldöntötte a három pont sorsát (1–2).

A csoport másik találkozóján a még bentmaradás jelentő, negyedik helyen álló Rapid Brodoc döntetlent játszott a Şomuz Fălticeni együttesével, így Demény Norbert legénysége hat ponttal van lemaradva mögöttük. Öt játéknap maradt a harmadosztályú tagság kiharcolására. A folytatásban, szerdán a Şomuz Fălticeni érkezik a Sportparkba.