Nem sikerült a pontszerzés

Nagyon rossz minőségű műgyepes pályán, de kellemes időben vette kezdetét a 9. fordulóban a Metaloglobus Bukarest és FK Csíkszereda közötti bajnoki.

Csíki szempontból nem kezdődött jól a mérkőzés, egy könnyedén megítélt szabadrúgást követően már a második percben öngóllal szereznek vezetést a hazaiak. Florescu szabadrúgását Bor Dávid fejeli be, miközben Ribánszki a labdát akarta kiütni, helyette Bor fejét találta el és játékosunkat mentő viszi el. Valentin Suciu tehát már a második percben kényszerű cserét kell végrehajtson, Bor helyett érkezik Marvin Schieb.

Fotó: Ráduly Annamária

A 10. percben Szondi centerezése jó, de Bauza nem éri el. Hét perc múlva a fővárosiak ismét veszélyesek Ovidiu Herea a hosszú sarkat célozza meg, szerencsénkre mellé rúgja. A 21. percben szögletet követően labdát szereznek a mieink, Bauza indulhat gyors ellentámadásba, elviszi a tizenhatoson belülre, bal lábbal kapura rúgja, de a kapus hárítja, a kipattanóra érkező Takács pedig lesen áll. A 35. percben ismét nagyon gyors ellentámadásba lendülnek a fehér-feketék a jobb oldalon Marrone révén, aki jól indítja Schiebet, az ezt követő beadásba Bauza fejel bele, de egy védő is hozzá ér, szöglet. A sarokrúgást követően Csürös veszélyeztet, de Gavrilas útját állja a labdának. Többet birtokolja a labdát az FK, de egyelőre eredménytelenül. A 43. percben egy szabadrúgást követően Palmes fejelhet közelről, de mellé megy. A hosszabbításban is inkább a mieink veszélyeztetnek Schieb távoli lövését Gavrilas nehezen üti ki, de nincs érkező, így az eredmény nem változik.

Szünet után az első negyedórában meddő játék zajlott, komolyabb helyzetet egyik csapat sem tudott kidolgozni. A 60. percben Herea mintegy húsz méterről küldi kapura a labdát, de Ribánszki magabiztosan fogja. A 67. percben Schieb futja le a Metaloglobus védőjét, beadása jó, de Rotar átlép a labdán. Nem sokkal később újabb lehetőség, Bauza fejese azonban sajnos fölé száll. Kettős cserével próbálja frissíteni a játékot a csíkiak mestere, Csürös és Schieb helyett érkezik Antal és Bara. A bizalmat Bara hamar meghálálja, mintegy harminc méterről eleresztett lövése meglepi Gavrilast és a kapuban köt ki: 1-1!

A 81. percben Bauza lövése könnyű préda a fővárosiak kapusának, argentin játékosunk nem találta el a legjobban a labdát. A 84. percben Kassabji lövését Ribánszki semlegesíti, nem sokkal később ismét szerencsénk van, Ovidiu Herea fejese mellé megy. A 89. percben Rotar veszíti el a labdát és ezt jól használja ki a Metaloglobus, Claudiu Herea nem hibázik, hatalmas gólt rúg: 2-1. Négy percet hosszabbít a játékvezető, de sajnos nem sikerül kiegyenlíteni.

FC Metaloglobus Bukarest - FK Csíkszereda 2:1 (0:1)

Gólszerző: Bor Dávid (öngól 2.), C.Herea (89.), illetve Bara Levente (75.).

FK Csíkszereda: Ribánszki - Takács, Palmes, Apró, Marrone, Savin, Szondi (Rotar 54.), Csürös (Antal 71.), Bauza, Mészáros (Haberkon 46.), Bor (Schieb 2. (Bara71.).