Őszi visszatekintő VIII.

Liga 2. VII. forduló (a koronavírus miatt csapatunk által elhalasztott mérkőzés). 2020. október 28. 15 óra:

Bodzavásári SCM Gloria – FK Csíkszereda 0:1 (0:1). Bodzavásári városi stadion. Hozzávetőleg 30 néző.  Vezette: Robert Avram (Pitest). Oldalvonali segéd játékvezetők: Ionuț Marius Bobe  (Videle – Teleorman) és Nicușor Marin (Suseni - Argyas). Tartalék játékvezető: Vasile Buzea (Bukarest).

Gólszerző: Bara Levente (62).

SCM Gloria: 1. Stoian – 28. Pârvulescu, 8. Balgiu, 5. Ioniță, 19. Toma – 10. Tucaliuc, 21. Ad. Stoica (a 73. perctől 20. Pațurcă), 15. Gh. Anton – 7. Ciobanu (a 69. perctől 31. Piftor), 93. Iurcu (a 89. perctől 24. Iul. Roșu), 99. Nedelea (a 68. perctől 98. Chică-Roșă).

Vezetőedző: Lupu Cristian Marian (csapatmenedzser).

Sárga lapok: 99. Nedelea (28), 19. Toma (71), 10. Tucaliuc (84), Ioniță (87).

Piros lap: 1. Stoian (90+2, Pintér labda nélküli megrúgásáért).

FK Csíkszereda: 1. Rybánsky – 8. Takács (a 39. perctől 2. Palmeș), 57. Apró, 5. Kelemen, 18. Marrone – 13. Csürös (csk.), 53. Szondi (a 75. perctől 4. Baga) – 26. Bara, 24. Schieb (a 90. perctől 7. Pintér),  10. Bauza  (a 75. perctől 22. Bor) – 15. Mészáros (a 75. perctől 9. Haberkon).

Vezetőedző: Suciu Valentin.

Sárga lapok: 26. Bara (53), 15. Mészáros (71).

A koronavírus egyesületünk berkeibe történt október eleji begyűrűzése miatt, elhalasztott mérkőzést két és fél héttel később pótoltuk. Időközben a bodzavásáriakat is elérte a járvány, de becsületükre legyen mondva, vállalták a játékot. A vírusos Ilie Stan helyére Lupu Cristian Marian csapatmenedzser ült a kispadra. A házigazdák sportszerűségét ezúton is köszönjük, hiszen ha nem állnak ki, a zöld asztalnál az ő javukra írják a találkozót. De hozzánk hasonlóan, a Gloria klubházában is úgy gondolták, hogy a futballmérkőzésnek a pályán kell eldőlnie. S ha már így adódott, Bara Levente remekbe szabott átlövésgóljával elhoztuk a három pontot. Két hónap után fiaink ismét idegenbeli győzelemmel örvendeztettek meg. Akárcsak Lénárdfalván, most is Bara gólja döntött. A házigazdák hajtottak ugyan az egyenlítésért, de csak kapufáig jutottak. A szerencse ezúttal mellénk pártolt, de megdolgoztunk érte.

Kulcspillanatok:

12. perc: Szépen felrajzolt, saját térfélről induló bal oldali Bauza – Marrone – Bauza összjáték végén Bara 20 méterről, a büntetőterület előtti félkör külső ívéről leadott jobb lábas lövése, a kapu fölé száll.

39. perc: Takácsot három perce az oldalvonal mellett ápolják, így tíz emberben vagyunk, amikor egy baloldali bedobást követően Ciobanu a kapunk felé gyorsít, befele cselez és 17 méterről laposan a jobb kapufa mellé lő.

41. perc: Gyors bodzavásári támadás során Tucaliuc emel elegánsan, jobb külsővel a jobb oldalon szabadon mutatkozó Nedelea elé, a szélső szépen játsza át a becsúszva szerelni igyekvő Marronet, majd megbotlik a tizenhatosunk bal oldalán menteni igyekvő Apró lábában. A bodzavásári játékosok büntetőt szeretnének, de a játék kapuskirúgással folytatódik.

44 perc: Bauza könnyelmű, saját térfélen történő labdavesztését követően, Ciobanu 14 méterről leadott lövését, a sérült Takács helyére frissen beálló Palmeș felsőtesttel blokkolja. A házigazdák ismét büntetőt látnak, de a játékvezető ezúttal is más véleményen van.

62. perc: Micsoda gól! Bal oldali bedobást követően a saját térfelére Apróhoz visszakerült labdát a félpályánál mutatkozó Csüröshöz továbbítja, aki azonnal Barához játszik. Az előző mérkőzésen átlövésgólt szerző középpályásunk a 30 méterről leadott lökete a bodzavásári kapu bal oldalában köt ki. (0:1).

74. perc: Kapufa! Anton huszonhárom méterről leadott életerős lövése a jobb kapufa tövén csattan, másodpercekkel később a tizenhatosunkba középen betörő Pațurcă 14 méterről mellé lő. Mit úsztunk meg!

Az FK legjobbjai:

26. BARA Levente             57. APRÓ Claudiu              13. MARRONE Salvatore

Saját nevelésű játékosunk Lénárdfalva után, másodjára volt a mezőny legjobbja. Kiváló játékát,  győzelmet jelentő góllal tetőzte. Ezúttal játékával különösen a második félidőben magaslott ki. Az FK tíz pontjából hat az ő győztes góljainak köszönhető.Mezszámváltása szerencsét hozott. A védelem tengelyében ezúttal is biztos pontot jelentett, ráadásul egy büntetőgyanús helyzetet is sikerült megúsznia. Párharcait a mezőnyből kiemelkedve, 80%-ban nyerte meg, passzpontossága 85%-os volt és a győztes gólunk is tőle indult.Szélső hátvédünk ezúttal is nagyon aktív volt, sokszor és jól vetette észre magát. Különösen Bauzával ment olajozottan a játék. Párharcait ugyancsak 58%-ban nyerte meg, de átadásainak 84%-a célba ért és kilenc szerzett labdával csapata legjobbja volt.

Öt legjobb a pályán: 1. Bara (FK, +32,4%), 2. Apró (FK, +26,6%), 3. Marrone (FK, +21,8%), 4. Ioniță (Gloria, +17,0%), 5. Balgiu (Gloria, +13,7%).