Rokupa | Döntőben az U17-esek!

Nagyszerű mérkőzésen, kitűnő játékkal győzte le a Románia Kupa elődöntőjében az Univarsitatea Craiova csapatát U17-es, elitligás együttesünk. A fiúk a Bukaresti Steaua ellen fognak megküzdeni a trófeáért.

Hétköznapi kora délutáni időpont ide, egész napos eső oda, szép számmal látogattak ki a nézők U17-es, elitligás csapatunk szerdai mérkőzésére, az FK stadionjába. A tét nem volt kisebb, mint a Románia Kupa döntőjébe jutás, az ellenfél pedig az az Universitatea Craiova volt, amely a kupasorozat csoportkörében egyszer már borsot tört Benkó Tihamér együttese orra alá. Ám, bármilyen közhelyesen hangzik, minden mérkőzés más és más. Ezen a szerdai délutánon az FK fiataljai kezdtek jobban. Az első percekben sorra jegyezhettük fel a hazai támadásokat, két szöglet mellett Bödő lövésének tapsolhattak a nézők, majd Leczki Norbert lőtt zúgó felső kapufát.

Lehetőségek itt is, ott is

Az első vendég próbálkozásra a 11. percig kellett várni, amikor Ene Mario fölé, mellé szálló lövését követhette figyelemmel nyugodtan Simon Máté a kapuban. A 13. minutumban kapuvédőnk megmutatta tehetségét, remekül vetődött ki egy vendégpróbálkozásnál. Húsz perc elteltével kicsit leült a játék, több hibát vétett mindkét csapat, ám hamarosan újra felpörögtek az események. A 33. percben craiovai helyzetet láthattunk. A következő hazai támadásnál Jakab Krisztián ugrott ki remekül egy hosszú indításra, a messzire kifutó kapus nem találta el jól a játékszert, Jakab Krisztián pedig élt a lehetőséggel, megszerezte a labdát és nagyszerűen lőtt a bal alsó sarokba mintegy 23-24 méterről (1–0). Az első játékrészt Simon Máté nagyszerű védése zárta, a jobb felső saroknál mentett látványosan kapuvédőnk.

Irány a döntő!

Nagy vendég-lehetőséggel indult a második 45 perc, Barbu David alig vétette el fejjel a jobb alsó sarkot. Lüktető volt a játék, pörögtek az események. Az 56. percben Zelenák Dávid szöglete után csak üggyel-bajjal tudtak menteni a vendégvédők, két perccel később Dan Sebastian lőtt meglehetősen zavartalanul, ám szerencsére, mellé. A 71. percben Zelenák Dávid lőtt kisodródva fölé. Egyértelműen fáradni látszottak a vendégek, ám a hajrához közeledve nálunk is elfogyni látszott a szufla. Némileg beszorultunk az utolsó percekre, Simon Máté és Marosi Krisztián is besárgult időhúzásért. A játékvezető öt perc ráadással borzolta a lelátó idegeit, ám a zárszót Ilie Luca látványos találata jelentette, amivel lezárta a mérkőzést (2–0). Benkó Tihamér együttese készülhet a Bukaresti Steaua elleni kupadöntőre!