Románia Kupa | Kolozsváron ért véget női csapatunk kupaszereplése

Háromgólos vereséget szenvedett felnőtt, női csapatunk Kolozsváron az U Olimpia ellen, a Románia Kupa elődöntőjében. A lányok a bajnoki negyedik helyezés után a kupában is a legjobb négy között végeztek.

A bajnokság végeztével még várt egy feladat felnőtt, női csapatunkra. A lányok a Kolozsvári U Olimpia ellen igyekeztek kivívni a Románia Kupa június 11-i döntőjébe kerülést. A sorsolás szeszélye folytán idegenben, Nagyiklódon kellett megvívni a fontos összecsapást, amelyen nem számíthatott a szakvezetés az U15-ös Elitliga négyes döntőjében szereplő Fülöp Boglárkára és a két hete sérüléssel bajlódó Bartalis Barbarára.

Az első tíz percben az FK állt közelebb a vezetés megszerzéséhez, Antal Anita a 10. percben, szabadrúgásból zúgó kapufát lőtt. Negyed óra elteltével Ioana Bălăceanu kapott nagyszerű labdát a jobb oldalon és 8 méterről, kapásból kilőtte a rövid felső sarkot (1–0). Az első játékrész hajrájában Balázs Eszter révén csaknem összejött az egyenlítés, ám szólója végén nagyot hárított az U kapuvédője.

A második 45 percben is dominált a Kolozsvár, ám Tankó Réka áthatolhatatlan falat húzott a gólvonal elé. A fiatal hálóőr bravúrok sorozatát mutatta be. A 80. percben azonban kapusunk is tehetetlennek bizonyult, előbb lábbal még nagyot védett, de a rövid felszabadítás után visszakerült a labda a házigazdákhoz és Karolina Țabur kilőtte a bal alsó sarkot (2–0). A mérkőzést Mihaela Ciolacu zárta le a 89. percben, amikor mintegy 8 méterről nagy erővel kilőtte a jobb oldalról a hosszú felsőt (3–0).

A találkozót követően Kollár Péter vezetőedző értékelt honlapunknak.

"Jól kezdtük a mérkőzést, egy hatalmas kapufával, majd átadtuk az ellenfélnek az irányítást, és főleg a kontrákra helyeztük a hangsúlyt. Sajnos egy rossz helyezkedésnek köszönhetően megszerezte az ellenfél a vezetést, de egyébként meddő volt a fölényük. A félidő vége előtt ziccert hibáztunk, ami lélektanilag már nem tudott átsegíteni minket. A második félidőben hősiesen védekeztünk, de nagyon pontatlanul játszottunk előre, így nem voltak hatékonyak a kontráink. A vége előtt 15 perccel átálltunk a támadásokra, kinyíltunk, rendezetlenek voltunk, így meg két gólt kaptunk. Köszönöm a lányok hozzáállását, mert amit megbeszéltünk, próbálták végig tartani, és mindent kiadtak magunkból, most nem volt szerencsénk. Hajrá, FK Csíkszereda!"