Válogatott | Erös Teodora és Fülöp Boglárka is betalált

Két győzelemmel és egy vereséggel zárta az október 15. és 22. Között zajló észak-macedóniai felkészülési tornát az U15-ös női labdarúgó válogatott. A keret két FK-s tagja, Erös Teodora és Fülöp Boglárka mindhárom mérkőzésen pályára lépett és Koszovó ellen mindketten gólt szereztek.

Három felkészülési mérkőzést játszott a Nina Anca vezette U15-ös női válogatott október 15. és 22. között. Az Észak-Macedóniában megrendezett találkozókon részt vevő keret tagja volt csapatunk két fiatal tehetsége, Erös Teodora és Fülöp Boglárka is.

Az első, Csehország ellen 4–0 arányban elveszített mérkőzésen Fülöp Boglárka kezdőként, Erös Teodora pedig csereként kapott lehetőséget. Jobban sikerült a második meccs a lányok számára, a házigazdák elleni kétgólos siker alkalmával Boglárka ismét kezdő volt, Teodora a második félidőben állhatott be.

Fölényes győzelmet hozott a harmadik, Koszovó elleni mérkőzés. A sikerből a csíki lányok is alaposan kivették a részüket, Erös Teodora kezdőként a 24. percben talált be, Fülöp Boglárka pedig csereként jutott szóhoz és szintén eredményes volt.

Románia U15 – Csehország U15 0–4
Románia U15: Nine Rucsandra – Stoicescu Nathalie, Bortea Sara, Apostol Stefania, Cicos Irina, Juganaru Arianna, Banciu Mara, Mihăilesc Lorena, Radu Anastasia, Fülöp Boglárka, Nae Jeni Szövetségi edző: Anca Nina
Erös Teodora csereként jutott szóhoz.

Románia U15 –  Észak-Macedónia U15 3–1 (1–0)
Gólszerzők:  Mihăilesc Lorena (4.), Nae Jeni (55.), Banciu Mara (56.), ill. Melanija Grozdanova (48.)
Románia U15: Nine Rucsandra – Stoicescu Nathalie, Bortea Sara, Apostol Stefania, Cicos Irina, Nicolae Georgiana, Banciu Mara, Mihăilesc Lorena, Radu Anastasia, Fülöp Boglárka, Constantin Ioana Szövetségi edző: Anca Nina

Koszovó U15 – Románia U15 1–4 (1–1)
Gólszerzők: Aurora Cakolli (10.), ill. Erös Teodora (24.), Mihailesc Lorena (63.), Fülöp Boglárka (82.), Banciu Mara (83.)
Románia U15: Sțefan Alesia – Timbuș Ana-Maria (Cicos Irina, 50.), Bortea Sara, Apostol Stefania, Mitră Alexandra –  Ciobotaru Federica (Turcu Yasmina, 60.), Nicolae Georgiana (Mihailesc Lorena), Banciu Mara – Erös Teodora (Juganaru Arianna, 60.), Constantin Ioana (Fülöp Boglárka, 50.), Radu Anastasia (Fuia Ilinca 41). Szövetségi edző: Nina Anca