Bánságban zárjuk az évet

Temesváron zárja az évet második ligás csapatunk.

Az alapszakasz 16. fordulójában, a táblázat 13. helyén álló Ripensia lesz Valentin Suciu gárdájának ellenfele. A mérkőzésre a Dan Pălinișanu stadionban kerül sor, hétfőn délután 15 óra 30 perckor. A "Ripi" mérlege öt győzelem, hat döntetlen és négy vereség. A bánságiak október 15. óta veretlenek és legutóbb a Metaloglobus otthonából hozták el a három pontot. Érdekesség, hogy a temesvári alakulatnak ebben a bajnoki idényben nem igazán kedvezett a hazai pálya, ugyanis mindössze egyszer, szeptember 11-én tudtak nyerni az Astra ellen. Florin Fabian az FK elleni felvezető sajtótájékoztatón elmondta, ezen szeretne javítani:

"Remélem sikerül megtörni a jeget és be akarom bizonyítani, hogy képesek vagyunk nyerni hazai pályán is. Bízom benne, hogy ugyanazt a harcos csapatot látom majd holnap is, amelyet az utóbbi időben mióta én ülök a kispadon. Fontos, hogy gólt rúgjunk és itthon tartsuk a három pontot."

Hozzátette, nem számíthat Macrițchii játékára aki sérült, a csatár Ernest eltiltását tölti, ellenben Țieranu visszatérhet.

Mostanáig a két csapat között döntetlen volt a jellemző, a 2019-2020-as idényben Csíkszeredában 2-2 volt az eredmény, idén februárban Temesváron 1-1-re végződött az összecsapás. Jó lenne győzelemmel zárni az évet.

A Temesvári Ripensia - FK Csíkszereda mérkőzést holnap (hétfőn) 15 óra 30 perckor a Digisport 1 élőben közvetíti.