Bejutottunk a rájátszásba!

Bejutott a második liga legjobb hat csapata közé az FK Csíkszereda.

Valentin Suciu alakulata a CSM Slatina együttesét látta vendégül és az Olt megyei csapat jobban kezdte az összecsapást. A mieinknek kellett pár perc, míg rendezték soraikat és sikerült támadásba lendülni. Elsőként Apró erős lövését Grecu kapus védte bravúrral, majd a folytatásban Bara fejesét is hárította. Érződött a nyomás a mieinken és emiatt helyenként pontatlan volt a játékunk, de aztán a 34. percben Apró szabadrúgását Grecu kapus Pintér elé ütötte, aki Suciu Tonihoz fejelte a játékszert, a fiatal csatárunk pedig nem hibázott: 1-0.

Fotó: Pál Zoltán

A szünetig hátralévő időben jól járatta a labdát csapatunk és komolyabb helyzete csak Jebarinak volt, aki egy baloldali szabadrúgást követően lőtt kapura, a slatinai hálóőr egy pillanatra kiejtette kezéből a labdát, de végül javított és magához ölelte a játékszert.

A második félidőben Takács jobboldali beadását Schieb ollózva rúgja kapura, Grecu nagyot véd! Az 54. percben Pintér kerül ziccerbe, közelről lőhet, de a slatinai kapus ismét nagyot véd, az érkező Kelemen lövése pedig megpattan egy hátvéden. A 60. percben Rogoveanu szabadrúgását Gyenge magabiztosan fogja. Az utolsó fél órában Mészáros és Bauza előtt is adódott gólszerzési lehetőség, de játékosaink nem tudták növelni az előnyt és közben a vendégek játéka folyamatosan feljavult. A végjáték izgalmasra sikeredett, de védelmünk állta a sarat és csapatunk megszerezte a győzelmet. A többi eredményeknek köszönhetően is, ötödik helyen zártuk az alapszakaszt és felsőházi rájátszásba kerültünk.

Liga 2., 21. forduló: FK Csíkszereda - CSM Slatina 1:0 (1:0)

Gólszerző: Suciu (34.)

FK Csíkszereda: Gyenge – Takács, Kelemen, Apró, Bor – Csürös, Jebari (Casiadi-Bakó 46.), Bara (Savin 90+) – Pintér (Bauza 60.), Suciu (Mészáros 60.), Schieb (Palmes 81.).

A playoff-ban még az FC U Craiova 1948, a Dunărea Călărași, a CS Mioveni, a Bukaresti Rapid és Temesvári ASU Poli lesz érdekelt. A rájátszás menetrendjét hétfőn 11 órától sorsolják ki a Román Labdarúgó-szövetség székházában, a felsőházban oda-visszavágós rendszerben játszanak, mindegyik csapatnak tíz mérkőzése lesz, a végén az első kettő feljut az 1. Ligába, míg a harmadik és a negyedik osztályozót játszik az élvonal alsóházi rájátszásának 8., illetve 7. helyezettjével.