Dobogón zárjuk az évet

Győzelemmel búcsúztatta az évet az FK Csíkszereda harmadosztályú csapata, amely hazai pályán 5-0-ra győzte le a CSM Pașcani csapatát.

A bajnokság 15. fordulójának játéknapján tíz centiméteres hóréteg volt a csíkszeredai stadionban, amelyet a Futball Klub Csíkszereda alkalmazottai és a szurkolók közösen takarítottak le, így nem egy jeges pályán kellett focizni.

24474724_1894124843935549_1382800063_o

Köszönet a lapátolásért, a segítő kezekért és nem utolsósorban a szurkolásért!

A találkozót az FK kezdte jobban, amely az idényben tapasztalt korábbi rossz kezdésekhez képest, ezúttal már a 4. Percben megszerezte a vezetést. Sufiane Jebari nagy iramban futott el a jobbszélen, otthagyta a védőjét, majd betört a tizenhatosba és átemelte a kapuson a labdát: 1-0!

fk csikszereda-pascani vn 018

A folytatásban a vendégek kitámadtak és kétszer is veszélyeztették Horvát kapuját, aki mindkét alkalommal a helyén volt. A 23. percben Györgyi Arthur tör be a Pascani tizenhatosába, de Constantin Ungureanu szabálytalankodik és a játékvezető büntetőt ítél, mitöbb kiállítja a vendégek játékosát.

fk csikszereda-pascani vn 011

A tizenegyest Bajkó Barna, mellé rúgja, így marad az egygólos előny.

fk csikszereda-pascani vn 012

A tíz emberrel maradt Pascani a következő percekben nem tud mit kezdeni a csíkiak támadásaival, és az FK valósággal megrohamozza a vendégek kapuját. Előbb Benkő-Bíró Norbert próbálkozott egy fejessel, majd a 29. percben az FK spanyolja Eder Gonzales közelről a felső sarokba bombáz: 2-0.

fk csikszereda-pascani vn 005

Szünetig több gólt már nem rúg az FK, de Györgyi Arthur és Pál Kristóf lövése is kevéssel megy mellé.

fk csikszereda-pascani vn 026

Szünet után előbb Jakab Róbert fejjel, majd Eder egy távoli lövéssel próbálja növelni az előnyt, de a vendégek kapusa hárítani tud.

fk csikszereda-pascani vn 016

Néhány perc múlva Bajkó Barna veszélyeztet, de lövése a kapufán csattan, ez is kimarad.

fk csikszereda-pascani vn 040

A 67. percben Bálint László György vezetőedző a csapatkapitány Bajkó helyett Hodgyai Lászlót küldi be, aki remekül kapja el a ritmust és két góllal hálálja meg a bizalmat.

fk csikszereda-pascani vn 050

Előbb a 75. Percben eredményes egy kapu előtti kavarodásban: 3-0, majd a 77. Percben megszerzi a labdát a Pascani védőktől és kapuratörése góllal végződik: 4-0!

fk csikszereda-pascani vn 053

Aki, azt hinné, hogy ezzel vége, téved, hisz a folytatásban előbb Györgyi Arthur egy szabadrúgásból veszélyeztet, majd a fiatal Csiszer Balázs remek egyéni akciójának tapsolhat a csíki közönség. A végeredményt Györgyi Arthur állítja be a hosszabbításban, miután a rövid sarokba bombáz: 5-0!

fk csikszereda-pascani vn 064

FK Csíkszereda – CSM Pașcani 5:0 (2:0)

Gólszerzők: Sufiane Jebari (4.), Eder Gonzales (29.), Hodgyai László (75. És 77.), Györgyi Arthur (92.).

FK Csíkszereda: Horvát Adrián – Csiszer Balázs, Benkő-Bíró Norbert, Csürös Attila, Lakatos Miklós (Majzik Adrián 84.), Pál Kristóf (Kénesi Béla 79.), Eder Gonzales (Bartók István 84.), Sufiane Jebari, Jakab Róbert, Györgyi Arthur, Bajkó Barna (Hodgyai László 67.).

fk csikszereda-pascani vn 027

Bálint László György vezetőedző nyilatkozata:

„Szépen fejeztük be az őszi idényt és a szurkolók is boldogan távoztak a stadionból. Véleményem szerint amióta én Csíkszeredában edzősködöm, ez volt a legjobb meccs eddig. Örülök, hogy a csapat azt játssza, amit az edzéseken is gyakorolunk és jó úton járunk. Sikerült hamar megszerezni a vezetést Sufiane Jebari révén, aki nagyon jól játszott, de egyébként az egész csapat nagyon jól játszott, mindenki jól teljesített, a cserék is jól szálltak be a játékba. Az mindenképp jó, hogy öt gólt rúgtunk, de még rúghattunk volna legalább négy-ötöt is a helyzetek alapján. Az a legfontosabb, hogy jó eredményt csináltunk és győztünk, mert így továbbra is csak egy pont hátrányban maradtunk Bákóval szemben és őszintén sajnálom, hogy véget ért az őszi idény. December 14-ig még folytatjuk a felkészülést, majd tartunk egy kis szünetet az ünnepek miatt, utána viszont a munka folytatódik!”

Ez a győzelem azt jelenti, hogy az FK Csíkszereda a dobogón zárja az évet, miután a Galaci Suporter Club Oțelul döntetlent ért el Szászhermányban:

8 AFC Szászhermány 14 6 3 5 26-11 21 3 2 3 1 11 - 4 9 4 0 4 15 - 7 12
9 Olimpic Cetate Barcarozsnyó 14 6 3 5 22-15 21 0 3 2 2 11 - 7 11 3 1 3 11 - 8 10
10 CSM Focşani 14 4 6 4 25-18 18 -6 2 5 1 17 - 9 11 2 1 3 8 - 9 7
11 Sănătatea Darabani 14 4 4 6 28-26 16 -8 2 3 3 16 - 12 9 2 1 3 12 - 14 7
12 CSM Paşcani 14 3 1 10 19-38 10 -11 3 0 4 18 - 18 9 0 1 6 1 - 20 1
13 AFC Székelyudvarhely 14 3 0 11 24-36 9 -12 3 0 4 20 - 15 9 0 0 7 4 - 21 0
14 Avântul Valea Mărului 14 2 1 11 26-40 7 -17 1 1 6 19 - 21 4 1 0 5 7 - 19 3
15 Metalosport Galaţi 14 0 0 14 2-115 0 -18 0 0 6 2 - 40 0 0 0 8 0 - 75 0