Döntetlen a Cukarickivel

A csütörtök kora estét az égszakadás elmosta, így fiaink - a szerb élvonalbeli FK Čukarički ellen - péntek délelőtt léptek pályára.

Az új időpont új helyszínnel párosult, Pirgosz helyett Pervólia volt a felkészülési mérkőzés helyszíne. Előbbi Limasszol, utóbbi Larnaka közelében lévő település. A falu szélén, a tengerparttól szűk kilométerre fekvő, székely szemmel kitűnő gyepszőnyegen Valentin Suciu vezetőedző és stábja a Gyenge, Marrone, Csonka, Jántzidisz, Majzik (csk), Veres, Erdei, Schieb, Pintér, Bajkó, Magyari összeállítással kezdett. A szerb csapat a feltörekvő fiatalokra támaszkodik, az első keretből csak a három január eleji igazolás lép pályára. A belgrádi székhelyű, az FK Csíkszeredához hasonlóan saját akadémiai háttérre építkező fiatal csapat repülőrajttal indít.  Rakonjac a második percben, kitűnő helyzetben a bal kapufát találja telibe a kipattanót Majzik szögletre vágja. Ebből is veszélyeztet az ellenfél, Bajkó blokkol egy veszélyesnek tűnő fejest. Mondhatni szerencsénkre, Magyarit kell ápolni. A bal combját fájlalja. Támadónkat közel két percig kezelgetik, ezalatt mi is megérkezhettünk a meccsbe. Továbbra is ők kezdeményeznek, mi okosan tördeljük a játékot. Védelmünk bizonytalan, Csonka kétszer is túlbonyolít, Majzik könnyed labdákat szór el. Az első helyzetünkre a 9. percig kell várni: rövid passzos, gyors támadásépítés, Magyari centerez, Schieb kapásból lő, a labda egy védőt érintve a bal sarok mellé száll. Pintér szögletét a kapus kiüti, Erdei 18 méterről lő azonnal, de kísérletében nincs elegendő erő.  Támadásban maradunk. Két újabb szöglet a jutalmunk. A túloldalon, a 14. percben, Marrone próbálja a játékszert az alapvonalon túlra kísérni, szöglet lesz belőle. Jántzidisz fejjel tisztáz, majd kisvártatva  Majzik szerelési kísérleténél kézzel sodorja el a labdát. Szerb szabadrúgás balról, mintegy két méterrel a büntetőterület sarkától. Ketten is a labda mögé állnak és mire elvégzik már a 16. perc elején járunk. Terzics remekül csavar ballal az  ötösfeles előterébe, Gyenge bennragad, de senki sem érkezik. A szerencse ezúttal is a védők oldalára szegődött. A 18. percben tetszetős támadás végén  Magyari egy az egyben marad védőjével a tizenhatos előterében, de nem tud lövési lehetőséget teremteni magának. A 20. percben Pintért taglózzák le a félpályánál, majd egy perccel később Marrone remek beadása, a kaputól mintegy tíz méterre mutatkozó Bajkó fejéről száll nagyon mellé. A következő percek rólunk szólnak. A 24. percben újabb gyors támadást követően, a kapu előterében megjátszott Bajkó nem találja el jól a játékszert, Magyari javíthatna, de ő egy méterről a labdát a kapu fölé pöcköli. Fölényünket újabb szöglettel nyomatékosítjuk, melynek következtében Csonka lő fordulatból mintegy 12 méterről fölé. A szerbek a 27. percben  veszélyeztetnek, de a tegnapi vihar utózöngéjeként rakoncátlankodó erős hátszél nekünk kedvez.  A  31 percben Schieb léphet ki szólóban, de lövése gyenge. Két perccel később újabb kitűnő támadást vezetünk: Csonka játszik Majzikhoz, aki egyből a gyorsító Pintérhez továbbít, Bajkó már csak a kapussal van szemben, de 12 méterről mellé lő. Miközben úgy tűnik ebben a szakaszban a szerbek nyugtatják a játékot, a 35. percben Boszáncsics lövését védi bravúrral Gyenge. Nagy helyzet volt ez is.  Remek a színvonal, kitűnő az iram. Azonnal veszély a túl oldalon, az utolsó átadásunk sajnos nem pontos, a szerb fiúk szögletre mentenek. Az ötödik sarokrúgásunk is meddő. Ebben a játékelemben van még ahová fejlődnünk.  A 40. percben Erdei próbálkozik 35 méterről átlövéssel, de kísérletében nincs elegendő erő. Támadásban maradunk ugyan, de a 43 percben remek szerb akció okoz számunkra izgalmat: Kezmán tíz méterről középről leadott lövését hárítja lábbal Gyenge. A szögletnél ismét Gyenge ugrik jól, Majzik tisztáz. Bár Magyari sérülése miatt hosszabbíthatna, a játékvezető a 45. perc derekán véget vet a játékrésznek. A színvonalas, iramos, sportszerű első félidő gólt ugyan nem hozott, de összességében árnyalatnyi FK Csíkszereda fölény jellemezte.

A második játékrész gyakorlatilag már egy másik összecsapás volt, hiszen mindkét oldal teljes sorcserét hajtott végre. Nálunk a Sepsi OSK-tól frissen érkezett Hamed mellett, Bordás, Csűrös, Palmeş és Kálmán kivételével a fiatalok kaptak lehetőséget. A folytatásban a játék színvonala és szervezettsége is hátrányára változott és a szerb oldal volt egyértelműen aktívabb. Két ízben próbálkozunk kapura lövéssel, előbb Csala 28 méteres (48. perc), majd Pál 18 méteres (51. perc) kísérlete száll fölé. Nálunk sok a rossz megoldás, sőt. A hibák sorozatban jönnek. Simó megkésett szerelési kísérlete miatt az 55. percben megítélt szabadrúgást követően, a figyelmetlen belső védőink gyűrűjéből leadott szerb lövést Bordás még nagy bravúrral védi, de három perc múlva már ő is tehetetlen.  Könnyelmű labdavesztés a felezővonal tájékán, a szerb fiúk két gyors előre passzal átjátsszák a teljes védelmünket és Milivojevics elegáns bokamozdulattal, a célfelületet kifutva zárni próbáló Bordás mellett, a labdát a kapu bal oldalába juttatja. (0-1). Kisvártatva (61. perc) ők tévednek, Hamed lőhet a tizenhatos vonaláról. Rosszul találja el és a szembeszél is besegít, így a labda a játékteret oldalt hagyja el. Elől továbbra sem vagyunk veszélyesek. Őrlő, unalomba forduló mezőnyjáték zajlik. A 70. percben jegyezhetünk egy szerb helyzetecskét, de ehhez is előbb Antal eladott labdája, majd Simó hibája kellett. A 71. percben, az előzetesen megbeszélt játékrendnek megfelelően Hamed helyett Botorok áll be. A 73. percben végre egy villanás: Pál lő kevéssel mellé 20 méterről, de lest jelezve leng a zászló. Ismét a szerbeknek áll a játék, de csak szögletig jutnak. Két szögletig egymás után. A nyomásuk alatt valósággal szenvedünk. A játékunknak nincs kémiája., hiányoznak a kötések. A 79. percben 25 méteres szabadrúgásból egyenlíthetnénk. Kálmán lő kevéssel a rövid felső mellé. A mérkőzés irama lankad, mintha mindkét oldal a végét várná. A szerbek hátul próbálják tologatni a labdát. Vesztükre. A 85. percben a labdaszerzés reményében a teljes támadóalakzattal letámadunk, a kapusuk a jobb hátvédhez játszik, akitől Antal labdát szerez és a kapu fele iramodik. A hátvéd hibát a hibával alapon hátulról lerántja. Kálmán középre rúgja a büntetőt, a kapus jobbra vetődik (1-1). Innen már sok említésre méltó nem történik. A 88. percben még szabadrúgáshoz jutunk. A kombináció és a beadás ígéretes, de a szél közreműködésével a lehetőség elhal. A végső síp ezúttal is sietve érkezik. A második részben, a jelentős színvonal csökkenés közepette, a szerb fiatalok futballoztak jobban. (RRK)

FK Csíkszereda - FK Cukaricki 1:1 (0:0)

Gólszerző: Kálmán (85. percben büntetőből).

FK Csíkszereda I. félidő: Gyenge - Majzik, Csonka, Christos, Marrone, Veres, Erdei, Pintér, Schieb, Magyari, Bajkó.

FK Csíkszereda II. félidő: Bordás - Palmes, Csürös, Gergely, Simó, Csala, Kálmán, Pál, Antal, Bara, Hamed (Botorok).

A tervek szerint csapatunk hétfőn a ciprusi második ligában szereplő Ypsonas FC ellen játszik újabb felkészülési meccset.