Döntetlen a románvásári csapat ellen

3-3-as döntetlent játszott az FK Csíkszereda 3. ligás alakulata a bajnokság 17. fordulójában a Románvásár ellen szombaton.

Rossz időjárási viszonyok között, esős időben zajlott a mérkőzés jelentős része, amelyre nagyon sokan, több százan voltak kíváncsiak, megtöltve a kétszintes, összesen közel ezer férőhelyes lelátó jelentős részét.

fk-roman vn 003

Első félidő: 4 gól

A találkozó első negyed órájából nem volt említésre méltó helyzet, nem úgy a 16. percben, amikor az FK hátvédjeinek hibáját kihasználta a románvásári Sorin Dutcius 13 méterről a hosszú sarokba helyez (0-1). Gyakorlatilag ez volt a vendég alakulat első helyzete, amit azonnal gólra is váltott. A 18. percben Savin nagyszerű passzt ad Bajkónak, ő viszont nem rúgta időben kapura a labdát, így azt a becsúszó hátvéd szögletre mentette. Két perc múlva újabb gólt szereznek a vendégek: ismét Sorin Dutcius volt eredményes, és sajnos ezúttal is az FK védői hibáztak (0-2).

fk-roman vn 014 Próbál magához térni Lengyel Roland csapata, olyannyira, hogy jöttek is a helyzetek: a 29. minutumban Lukács megszerezhette volna a szépítő találatot, ám nem mert kapura lőni, helyette inkább középre passzolt, ott viszont nem érkezett hazai játékos. Négy perc múlva ugyanez a jelenet játszódik le, Lukács ekkor sem volt magabiztos, lövés helyett üres területre passzolt.

fk-roman vn 018

Érezte Lengyel Roland vezetőedző, hogy gond van a pályán, ezért a 36. percben cserélt: lehozta Székely Ervint és beküldte Jebari Soufiant, a tehetséges marokkói származású középpályást. Nagyszerű húzás: Jebari másfél perc múlva gyönyörű gólpasszt ad Lukács Zsombornak, aki – feledtetve előbbi kihagyásait – a vendégkapus mellett szépen elgurítja a játékszert (1-2).

fk-roman vn 034

A félidő utolsó percében egyenlít a piros-fekete alakulat: Bajkó egy vendégkapu előtti kavarodásból jól jön ki, eléje kerül a labda, amit értékesít (2-2).

Második félidő: két találat

A második félidő első részében több cserét is végrehajt az FK: előbb Szabó Géza helyére érkezik Vízi Tamás, majd Majzik Adriánt váltja Andrei Tepes; a 71. percben Ilyés Róbert is pályára lép, az FK tízese Lukács Zsombort váltja.

fk-roman vn 043

Élénkebbé válik a hazaiak játéka, mondhatni érik a gól, ami meg is történik, igaz, nem abba a kapuba, ahová a több száz szurkoló várta: a 76. percben egy szögletből érkező labdát a magára hagyott Marin Daniel átfejeli Nagy Barna kapuson (2-3). A váratlanul jött találat megzavarta az FK-t, kapkodó lett a csíki játék. Aztán a 88. percben Bajkó egy kiváló ugratás után a felső léc alá bombáz, itthon tartva legalább egy értékes pontot.

Mestermérleg: Lengyel Roland vezetőedző: „Nem lehet hazai pályán három gólt kapni. Ha a helyzeteinket berúgjuk, simán megnyerjük a mérkőzést. Egy kellemetlen, agresszív csapattal találkoztunk, az pedig sokat kivett a csapatomból, hogy mentálisan kétgólos hátrányból fel tudtunk állni és az egész találkozón sajnos az eredmény után kellett futni. A hozzáálláshoz mindenképp gratulálok a fiuknak, mert 0-2-ről nagyon szépen visszahoztuk a mérkőzést. Visszaállt a rend: három ponttal vezetünk Szászhermány és öt ponttal Miroslava előtt. A szurkolóknak köszönjük a biztatást, nagyszerű hangulatot teremtettek.”

FK Csíkszereda: Nagy Barna , Majzik Adrián, Székely Ervin, Szabó Géza, Catalin Savin, Csürös Attila, Györgyi Arthur, Lukács Zsombor, Csonka Bonifác, Bajkó Barna, Csiszér Balázs.

Eredmény: 17. Forduló, FK Csíkszereda – Románvásár 3-3 (2-2).

Gólszerzőink: Lukács Zsombor és Bajkó Barna (két találat). Az FK jövő szombaton az FC Bákó otthonában lép pályára.

Fotók: Veres Nándor