Egy pontot hoztak el Nyárádtőről

Folytatódott az ifjúsági országos bajnokság: a hetedik csoportban szereplő FK Csíkszereda két csapata a lehetséges hatból mindössze egy pontot hozott el a Maros megyei Nyárádtőről (Ungheni). Ötgólos vereséget szenvedett az FK Csíkszereda U18-as csapata Nyárádtőn: az ifjúsági országos bajnokság 7. csoportjának szombati meccsén a csíkiaknak nem sikerült gólt szerezniük. A lelátóról jónak tűnő, ám a labda útját nézve eléggé hepehupás, nehéz pályán az első félidőben kiegyenlített meccset láthattunk. Az első találat a 32. percben született, ekkor a hazaiak csatára értékesítette a rosszul helyezkedő csíki védők mögé kapott labdát. Egygólos előnnyel ért véget az első félidő. A második játékrész a lehető legrosszabbul kezdődött, újabb védői hiba után ismét gól kaptak a csíkiak, majd rögtön egy büntetőt is megítélt ellenük a bíró, amit a nyárádtői csatár be is rúgott. Elfogyott a levegő a csíkiaknál, így további két gólt kaptak, a végeredmény 5-0 lett. Döntetlent játszó U16-osok Sokkal jobb meccset játszott az FK Csíkszereda U16-os csapata: a fiúk a hasonló korú nyárádtői alakulattal 1-1-et értek el az ifjúsági országos bajnokság tavaszi első fordulójában. A csíkiak labdabirtoklásban felülmúlták a vendéglátókat, említésre érdemes helyzetek viszont alig akadtak. A 62. percben aztán az FK megszerezte a vezető találatot: az oldalról kapott labdát az ötös vonaláról Pál Szabolcs kapura rúgta. Gól. Egy percen múlott, hogy Kurkó Attila csapata elhozza Nyárádtőről a három pontot. A 80. percben egy kapu előtti kavarodásból jól jöttek ki a hazaiak, megszerezve az egyenlítő találatot. Eredmények: Nyárádtői Jövő U16 - FK Csíkszereda U16 1-1; Nyárádtői Jövő U18 - FK Csíkszereda U18 5-0.