Elitliga u16 | Egy tucat plusz egy

Magabiztos győzelemmel zárta az alapszakasz küzdelmeit U16-os Elitligás gárdánk. Szakál Csaba tanítványai esélyt sem adtak a Marosvásárhelyi SE-nek.

Három kőkemény mérkőzésen elért három döntetlent követően fordult U16-os csapatunk az Elitliga alapszakaszának utolsó játéknapjára. A mérkőzés előtt Szakál Csaba vezetőedző eredményes játékot várt a csapatától, a fiatalok pedig maradéktalanul teljesítették a szakember elvárásait.

Az első félidő 4–0-s eredménye a vendégekre nézve volt hízelgő. A vége pedig 13–0 lett, azaz fiatal tehetségeink épp egy tucat plusz egy gólt szereztek és önbizalommal telve indulhatnak neki a rájátszás egy hét múlva kezdődő küzdelmeinek. A Play Off első mérkőzése után november 9-én pedig a Románia Kupa keretében a Kolozsvári Universitatéhoz látogatnak Szakál Csaba fiai.

Elitliga U16, 1. csoport, alapszakasz 11. forduló
FK Csíkszereda – Marosvásárhely 1898 SE 13–0 (4–0)

Vezette: Cocan Adrian Ionuț (Fogaras), asszisztensek: Bortan Daniel Mihai (Fogaras), Bosoi Alexandra Ioana (Brassó)
Gólszerzők: Tóth-Pál Előd (9., 45.), Papp György (15.), Păcuraru Luca (30. és 77.), Papp Szabolcs (32.), Ambrus Szabolcs (53., 75 és 79.), Keszler Roland (55.), Brugger Dániel (64., 72. és 74.),
FK Csíkszereda: Szilágyi Márton (Trebushnyi Andrii (51.) – Brugger Dániel, Varró Richárd (Pap Dávid, 51.), Sas David, Papp György, Tóth-Pál Előd (Kabucz Kristóf, 60.), Balint Eric, Gáll Péter (Nagy Botond, a szünetben),  Papp Szilárd (Ambrus Szabolcs, a szünetben), Keszler Roland, Păcuraru Luca Vezetőedző: Szakál Csaba
Marosvásárhely: Böjte Botond – Istók Norbert, Bata Dávid, Orbán Norbert, Szekeres Eduárd (Szepessy Előd, a szünetben), Goga Radu (Szakács Edmond, 58.), Szabó Szilamér (Kolcsár Péter, a szünetben), Sütő Darius, Fărcaș Alin (Todoran Darius, 48.), Pántics Alex, Pop Ilie (Turc Denis, 48.) Vezetőedző: Szántó Ioan