Elitliga U17 | Háromgólos siker

Három gólt lőtt és egyet sem kapott U17-es Elitligás csapatunk a bajnokság 10. fordulójából előrehozott mérkőzésen, szerdán a Brassói Kids Tâmpa ellen. Egy fordulóval az alapszakasz vége előtt továbbra is dobogós helyen állunk.

Villámrajtot vett Benkó Tihamér legénysége a szerda kora délutáni mérkőzésen. Zelenák Dávid már a negyedik percben betalált, megadva a mérkőzés alaphangját (1–0). A gól után inkább mezőnyjáték zajlott a pályán, kevés lehetőség adódott a kapuk előtt. Negyed óra elteltével a legnagyobb veszélyt a vendégek kapusa jelentette saját kapujára, miután szinte beperdült lábáról a labda. Egy perc múlva Simon Máté kapujánál is próbálkoztak a brassóiak, ám pontatlan volt a támadás.

A 24. percben baloldali FK-szöglet után Bödő Efraim Zoltán jó fejese szállt alig a bal kapufa mellé. Hét perc elteltével Ilie Lucával szemben szabálytalankodtak büntetőt érően. A 11-eshez Ureche Alexandru állt oda és magabiztosan értékesítette (2–0). Tíz perccel később Bödő bombázott középtávolról mellé-fölé.

A második játékrész hazai helyzetekkel indult, több gólszerzési lehetőség is adódott fiataljaink előtt az első percekben, ám újabb gól sokáig nem született. Végül a 72. percben egy Kárándi Botond által elvégzett szabadrúgást követően Szőke Lénárd pontos fejessel lezárta a lényeges kérdéseket (3–0). Ezzel a győzelemmel hatalmas lépést tett a felsőházi rájátszás elérése felé a csapat, az alapszakaszt november 2-án Argeşen zárjuk.