Elitliga U17 | Négy kiállítás és döntetlen Kolozsváron

Mindkét oldalon két-két kiállítást és gól nélküli döntetlent hozott U17-es Elitligás csapatunk vasárnapi, Kolozsvári mérkőzése.

Ifiligás csapatunk után U17-eseink is 0–0-ra végeztek a CFR fiataljai ellen vasárnap délután. Nem éppen hétköznapi módon alakult a találkozó második félideje, amelyet nyolc-nyolc mezőnyjátékossal fejeztek be a felek. A találkozót Benkó Tihamér vezetőedző foglalta össze.

„Tudtuk, hogy kemény, agresszív, leginkább direkt focit játszó ellenféllel fogunk találkozni. Az első félidőben a CFR pontrúgások után veszélyeztetett leginkább, de ugyanúgy nekünk is voltak lehetőségeink. Túl sokat próbálkoztunk magas labdákkal mi is, ezen próbáltunk változtatni a félidőben.

A második félidőben is hasonló maradt a játék képe. Egy kiugratás után ziccerbe került a támadónk, az ellenfél kapusa elütötte, de a bíró sípja néma maradt. Az ekkor kialakult szóváltás során a bíró piros lapot adott nekem is, a pályaedzőnknek is, illetve utólag az ellenfél kapusának. Azonban nem sokáig voltunk többen, egy szabálytalanság utáni lökdösődés, kavarodás után tőlünk kettő, az ellenféltől egy újabb játékost kiállítottak. Ezért 25-30 percig 8 a 8 elleni játék ment a mezőnyben, gólszerzési esély mindkét oldalon volt, de végül maradt a 0–0.

Nyerhető mérkőzés volt, ugyanakkor nyilvánvalóan az egy pont is jobb, mint a semmi egy ilyen kaotikus váló mérkőzés után” – összegzett Benkó Tihamér.