Elitliga U17 | Vereség Aradon

Nem bírt idegenben az UTA Arad legénységével U17-es Elitligás csapatunk. Az egymást követő két vereség ellenére a fiatalok holtversenyben még mindig a bajnoki tabella dobogóján állnak.

Idegenben, az újaradi Motorul Stadionban lépett pályára U17-es Elitligás csapatunk vasárnap. Jól indította a meccset az eddig felemás teljesítményt nyújtó UTA, a piros-fehérek már a negyedik percben előnybe kerültek. Jobb oldalról elvégzett szöglet után passzolgattak a hazaiak, az alapvonalig lejátszott szituációból érkezett kitűnő beadás Purdescu Mariot találta üresen a kapu előtt, ő pedig közelről nem hibázott és a hálóba fejelt (1–0).

A 60. perchez közeledve középen a félpályán túlról indult hazai támadás, a bal oldalra kijátszott labdát a Bădău Vlad vette át jól, és mintegy 17 méterről két lépés után kilőtte a hosszú sarkot (2–0). Szűk negyed órával a második hazai találat után villámgyors hazai ellentámadás futott a bal oldalon, Bădău nagy szóló végén szinte lemásolta az előző találatot és kissé balról kilőtte a hosszú sarkot (3–0).

Elitliga U17 nyugati csoport, alapszakasz, 6. forduló
UTA Arad U17 – FK Csíkszereda U17 3–0 (1–0)

Arad, Motorul Stadion
Vezette: Pal Adrian, asszisztensek: Gozman Pop Cristian Dumitru, Matica Marius Ionut (mind Nagyvárad)
Gólszerzők: Purdescu Mario (4.), Bădău Vlad (56. és 70.)
Sárga lap: Leczki Norbert (3.), Jakab Krisztián (78.), Balogh Szilárd (89.)
UTA Arad: Burtic Fabian – Ciorbea Răzvan, Purdescu Mario, Fukenhauzer Ștefan (Maghiar Mihnea, 80.), Nica Adelin (Murgu Bogdan, 85.), Bădău Vlad (Aslău Lucas, 80.), Curtuiuș Dănuț, Vâlcu Robert, Bercea Claudiu (Blaga Andrei, a szünetben), Olăroiu Răzvan, Kiricsenko Vadim (Gaia Cătălin, 80.) Vezetőedző: Ciubăncan Marius
FK Csíkszereda: Csíki Szabolcs – Gábor Tihamér (Marosi Krisztián, 57.), Szőke Lénárd, Leczki Norbert, Kárándi Botond, Bödő Efraim Zoltán (Ilie Mihai, 80.), Balogh Szilárd, Iordache Luca (Zelenák Dávid, 57.), Ilie Luca (Demeter István Hunor, 80.), Jakab Krisztián, László Norbert (Lázár Magor, 57.) Vezetőedző: Benkó Tihamér