Első győzelem a rájátszásban

Megtört a jég a felsőházi rájátszásban, Schieb góljával nyertünk Temesváron.

Valentin Suciu vezetőedző több változtatást is eszközölt az előző mérkőzésekhez képest, kezdő volt például Csonka Bonifác, de Bara Levente, Pintér Norbert és Suciu Toni is. A temesváriak szintén nyeretlenként várták az összecsapást és jobban is kezdtek, a 7. percben Ivanovici szabadrúgását Gyenge ütötte ki. Ezt követően szépen lassan a mieink is építkeztek és Pintér jobbról beadott labdáját Marvin Schieb rúgta közelről a kapuba. A gólt követően Pintér és Jebari is próbálkozott, de a labda mindkét alkalommal fölé szállt.

Szünet után Jebari távoli lövését Hindrich épp hogy a léc fölét tudta tolni. A csíki helyzetet követően a temesváriak folyamatosan próbálkoztak, de a védelem jól állta a sarat. A bánságiak edzője cserékkel is próbálta frissíteni a lilák játékát, de a mieink jól lassították a játékot, igazán veszélyes helyzete nem volt az ASU Polinak, így a három pont hozzánk került. Ez a győzelem egyben azt is jelenti, hogy versenyben maradtunk az osztályozós helyért, illetve csapatunk fél éve nem veszített meccset idegenben!

2. Liga, felsőházi rájátszás, 5. forduló: Temesvári ASU Poli–FK Csíkszereda 0–1 (0–1)

Gólszerző Schieb (14.)

ASU Poli: Hindrich – Jurj (Doru, 61.), Bocșan, Scutaru, Pamfile – Codrea, Coadă (Ignea, a szünetben) – D. Radu, Rus (Plazonja, 71.), Ivanovici – Axente (Manea, 71.).

FK Csíkszereda: Gyenge – Takács, Csonka, Apró, Bor, Csürös, Jebari (Mészáros, 78.), Bara, Pintér (Savin, 87.), T. Suciu (Rotar, 83.), Schieb.

Az állás: 1. Craiova 45 pont, 2. Rapid 42, 3. Mioveni 41, 4. Calarasi 38, 5. Csíkszereda 36, 6. ASU Poli 33.