Gálameccs majd edződobálás

Szombati hazai győzelmével megnyerte az országos ifjúsági bajnokság első csoportját az FK Csíkszereda U17-es csapata. A nagyobbak is diadalmaskodtak, esetükben még nem dőlt el a bajnokság.

Tréner a levegőben

Gálamérkőzéssel biztosította be első helyét az FK Csíkszereda U17-es ifjúsági csapata szombaton: Dusinszki Zoltán edző tanítványai edzőmeccsszerű találkozón győzték le a vendég LPS Roman alakulatát. Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés, hiszen negyven perc alatt öt gól rúgtak, és egyet sem kaptak. A második játékrészben még berámoltak hat gólt, kialakítva a 11-0-ás végeredményt. Ezzel az eredménnyel matematikailag behozhatatlan előnyre tettek szert, így négy fordulóval a bajnokság vége előtt bajnokként ünnepelhettek. Amit meg is tettek: legalább száz néző előtt a magasba dobálták edzőjüket, majd a szurkolókkal közösen elénekelték a Székely himnuszt. A bajnokcsapat a következő szezonban az országos elit bajnokságban szerepelhet.

Eredmény, ifjúsági országos bajnokság, 22. forduló: FK Csíkszereda U17 – LPS Roman U17 11-0 (5-0). Gólszerzők: Bara Levente (4), Barta Norbert (2), Tamás Nándor, Bara László, Zsombori Zsolt, Marucza Csanád, egy öngól.

Kiváló teljesítmény az U19-től Fontos meccset, igazi rangadót játszott az FK Csíkszereda másik ifjúsági csapata, az U19-es alakulat is az országos bajnokságban. A fiuk sorozatban a kilencedik győztes találkozójukra készültek szombaton a csoportjukat vezető CSMS Iași ellen. Derbit láthattak a nézők, az ellenfél megfigyelőt is kért a találkozóra. A mérkőzés első félidejében két gólt szereztek Burus Csaba edző tanítványai: az elsőt Györgyi Arthur, a másodikat pedig Csifó István. A félidő első részében jól játszottak a csíkiak, majd átengedték a kezdeményezést a vendégeknek. A félidő végéig született is egy szépítő találat, így szorosnak ígérkezett a második félidő. Szünet után többet kezdeményezett a bajnokesélyesnek tartott CSMS Iași, ám az egyenlítés helyett újabb gólt kellett elkönyvelnie a moldvai gárdának: a csíkiak harmadik találatát Ghinea Hunor szerezte. Fontos adalék a mérkőzéshez, hogy a jászvásári alakulatnak a bajnokság első vereségét kellett elkönyvelnie.

Eredmény, ifjúsági országos bajnokság, 22. forduló: FK Csíkszereda U19 – CSMS Iași U19 3-1 (2-1).

Legközelebb, kedden mindkét alakulat a Bucovina Pojorâta ellen lép pályára, idegenben.