Győzelemmel zártuk az évet

Pocsék minőségű pályán vette kezdetét az év utolsó bajnoki mérkőzése, ahol a Konstancai Farul vendégei voltunk.

Kóstolgatták egymást a csapatok, de az első negyedórában egyik fél sem tudott igazán veszélyes helyzetet kialakítani. A 21. percben aztán egy ígéretes konstancai támadást nehezen ugyan, de megállít a csíki védelem és gyors ellentámadásba lendülünk. Jebari remekül indítottaa a baloldalon Bauzát, az argentin játékosunk gyors visszapasszal helyzetbe hozta Jebarit, aki a tizenhatos vonaláról elrúgta, kevéssel ugyan, de mellé ment.

Fotó: Farul Constanta

A 28. percben egy konstancai szabadrúgást követően Bauza szerzett labdát a mi térfelünkön, és 40 méteren át vezette fel a támadást, több Farul játékost is kicselezve, majd nagyszerűen gurított Jebari elé, aki fölé rúgta. Két perc múlva újabb nagy helyzet, Eder mintegy 11 méterről lőhet kapura, de Dur-Bozoanca nagyot véd. A 44. percben FK szabadrúgás, Jebari ívelésébe Kelemen fejel bele, fölé megy.

A második félidőt a hazaiak kezdik jobban, de a mieink is fokozatosan felzárkóznak. Az 53. percben szabadrúgás a Farulnak mintegy 19 méterről, Antoche erős és veszélyes lövését Gyenge hatástalanítja. Három perc múlva ismét Gyenge Szilárd lép közbe jókor, és újabb konstancai helyzetet hiúsít meg. Az 58. percben Botorok alakít nagyot és áthámozza magát a konstancai védőkön, nagyszerűen gurít Jebari elé, aki a jobb alsóba rúgja: 0-1!

Három perc múlva a Farul kerül helyzetbe, miután szabadrúgáshoz jutnak, Mazarache mintegy húsz méterről elvégzett lövése könnyű csemege Gyengének.

A 74. percben egy jobboldali beadásba Jebari épphogy beleér, de ezúttal a labda a kapu mellett megy el. Egy perc múlva Bauza emelné középre a labdát a tizenhatos bal oldaláról, de Leca kézzel ér a labdához és a játékvezető tizenegyest ítél. A büntetőt Bauza végzi el, magabiztosan: 0-2.

A 83. percben Marrone szerez labdát a saját térfelén és akár egy akadályfutó versenyen, három konstancain is átugrik, végül Leca csúszik oda neki, ezzel pedig megkapja második sárgalapját, tíz emberrel marad a Farul. A végét okosan oldják meg a csíki játékosok, győzelemmel zárjuk az évet.

Liga 2., 15. forduló: Konstancai Farul - FK Csíkszereda 0:2 (0:0)

Gólszerzők: Jebari (58.), Bauza (76. büntetőből).

Kiállítva: Leca (83.).

FK Csíkszereda: Gyenge - Takács, Kelemen, Apró, Marrone, Csürös, Eder (Szondi 90+2), Jebari (Savin 87.), Botorok (Rotar 77.), Mészáros (Schieb 77.), Bauza (Bor 87.).