Három győzelem és egy vereség

Nagy üzem volt ma a csíkszeredai utánpótlás számára, amely több fronton is érdekelt volt. Az FK Csíkszereda U16-os csapata Székesfehérváron játszott edzőmeccset a Videoton ellen, az U17 és U19 Székelyudvarhelyen a brassói Celta Vigo Akadémia korosztályos együtteseivel mérkőzött, míg az U12-es csapatunk hazai pályán fogadta a Vasas Femina két-három évvel idősebb együttesét.

16523977_1379857015391134_1056934293_o

A felcsúti edzőtáborban tartózkodó U16-os csapatunk ma egy jó iramú és magas színvonalú mérkőzésen 3-0 arányban nyert a Videoton ellen. Vég Csongor vezetőedző így nyilatkozott a mérkőzés után:16523676_1379856962057806_195850165_o "A Vidi elleni meccsünk tapasztalatszerzés szempontjából jó volt. Román csapattokkal szemben egy teljesen más stílusban játszó csapat ellen mutathattuk meg azt, hogy hol tartunk eddig a munkában. Amíg, a saját bajnoki meccseinken zömében kivárásra játszanak a csapatok, addig itt letámadó csapat ellen kellett építkeznünk. Gyakorlatilag a székesfehérváriak is olyan harcmodorral játszottak, amit mi is látni szeretnénk a srácoktól. Az első félidő különesen jó iramot és magas szinvonalat hozott. Nagyon jól ment át a csapat védekezésből-támadásba. A hazaiak gyors játékra kényszerítettek minket a letámadásukkal. 0:1 el fordultunk.  A második félidőben nagy erőket mozgosított a Videoton. Kicsit ki is csúszott a meccs a kezünkből, de miután rendeztük a sorainkat sikerült újra átvenni az iranyítást és két góllal be tudtuk biztosítani a győzelmünket. Az edzőmérkőzés maximálisan elérte a célját! Egy nagyon jó csapat ellen sikerült visszakapnom azokat amiket edzésen gyakoroltunk.”

FK Csíkszereda U16: Gyenge - Partene, Rácz, Badi, Simó, Csala, Máthis, Bencze (Ferencz), Fülöp (Szondi), Kurkó (Pap), Szfárli(Esztolyka).

Videoton U16 - FK Csíkszereda U16 0:3, Gólszerzők: Fülöp 2, Máthis.

Ami nem sikerült az U17-nek, sikerült az U19-nek

Az FK Csíkszereda U17-es csapata semleges helyszínen, pontosabban Székelyudvarhelyen játszott felkészülési mérkőzést a Celta Vigo Akadémia brassói kirendeltségével. Ezen a meccsen nem termett babér a csíkiak számára, akik hiába kezdtek biztatóan, a végén kilenc emberrel fejezték be a találkozót és a végeredmény se volt kedvező. Celta Vigo Brassó U17 - FK Csíkszereda U17 2-0

Dusinszki Zoltán vezetőedző szerint: "Az első félidőben 3-4 nagy lehetőséget is kihagytunk, emellett a labdabirtoklással és helyzet kialakításában is az ellenfél fölé kerekedtünk, de sajnos az utolsó pillanatban egy pontrúgásból gólt kaptunk. A második játékrészben egy picit idegesen játszottunk, nem tartottuk meg a pozíciót, csak rohangáltunk a pályán fejetlenül! Az ideges játéknak a hajrában 2 piros lap volt az eredménye, amit Márton és Bara kapott. Összességében egy biztató első félidő után egy nagyon gyenge második játékrészt sikerült produkálnunk és ez lett a vége. Ez még a felkészülés első mérkőzése, nem nagyon tudtuk pótolni a hiányzó játékosokat, de remélem minél hamarabb megkapjuk a megoldást a helyettesítésükre!"

FK Csíkszereda U 17: Bence - Marucza, Becze, Márton, Berkeczi, Bara, Zsombori, Tankó, Antal, Tóásó, Barta. A második játékrészben meg játszott: Méhes és Bakó.

U17

Ami, nem sikerült az U17-nek, sikerült az U19-nek, amely szintén a Celta Vigo Brassóval játszott. Széchenyi Márton és Gál Ervin csapata 3-0-ra nyert! Mérkőzés után Széchenyi Márton vezetőedző így értékelt:

"A 3-0-ás eredményt nézve egy sima mérkőzésnek tűnhet, azonban a 75. percig nagyon szoros volt a találkozó. Edzőmérkőzés ide vagy oda, a fiúk a "belüket" is kidolgozták a pályán, és egy nagyon jó Celta Brassót sikerült több góllal két vállra fektetni. Ehhez a hozzáálláshoz csak gratulálni lehet a fiúknak, meg is tettem az öltözőben. Hajrá Csíkszereda!"

U19 FK Csíkszereda - U19 Celta Brasso 3:0, Gólszerzők: Kénesi, Nagy, Silion. FK Csíkszereda U19: Molnár és Ráduly (kapusok), Puika, Jakab, Banu, Lakatos, Hajdú, Balázsi, Silion, Kénesi, Tamás R, Tamás Zs, Szabó, Nagy, Bara, Urbán, Dobos.

16667382_1397390733615271_604275207_o

Szintén ma játszott felkészülési meccset az U12-es csapatunk, amely a Vasas Femina 2002-2003-as korosztályos csapatát fogadta. Ilyés Róbert együttese a bajnokságban 8+1-es felállásban játszik, most viszont 11 embert küldött pályára. A két-három évvel idősebb Vasas lányok ellen jól ment a játék és kétgólos győzelem lett a vége. Ilyés Róbert a mérkőzés után így nyilatkozott:

"Elégedett vagyok az eredménnyel, mert a lányok fizikálisan nagyobbak voltak, ezért nagyon jó felkészülési mérkőzés volt. Foci szempontjából a fiúk és lányok közötti különbség nem érződött, a Vasas lányok is ügyesek."

FK Csíkszereda U12 -Vasas Femina 2-0, Gólszerző: Cadar Edi (2).

FK Csíkszereda U12: Bacan Raul, Zöld Hunor, Csedő Szilárd, Tamás Bence, Vaslabán Hunor, Vizi Bence, Köllő Csaba, Chiriac Vlad, Farkas Tamás, Ráduly Zsombor, Cadar Eduard. Játszott még: Keresztes Tamás, Bârsan Robert, Kovács Erik, Ureche Alex.