Három pont egy rossz minőségű pályán

Nyert az FK Csíkszereda 3. ligás alakulata pénteken délután: a csíki gárda az Olimpia Râmnicu Sărat csapatát hátrányból fordítva 3-1-re verte. A pénteki meccsen a legnagyobb gondot a mély, azaz rossz minőségű talaj okozta (esős idő volt az elmúlt napokban, több éjszaka pedig fagypont alá esett a levegő hőmérséklete), így nem csoda, ha a találkozó első perceiben sokat csúsztak és estek a játékosok. A 30. percben a vendégek nagyon közel álltak a gólszerzéshez, ugyanis egy huszonöt méterről elvégzett szabadrúgásuk a felső lécen csattant. Ez a gólhelyzet meghozta a moldvai alakulat kedvét: a 38. percben közel harminc méterről Roman Ionuți olyan jól helyezte meg a labdát a rövid sarokra, hogy a hosszú sarok védésére készülő Nagy Barna állva maradt, mozdulni sem tudott (0-1). Bírói tévedés, majd helyesbítés Szurkolókat felidegesítő jelenet zajlott a 42. percben. A vendégek kapusának rövidre sikeredett kirúgására Bajkó Barna lecsapott és a labdát rögtön a kapura vezette, ám a vendégkapus elakasztotta. A szabálytalanságért a játékvezető azonnal piros lapot mutatott fel, majd a vendégcsapat dühödt számonkérésére, illetve a partjelzővel való egyeztetés után sárgára módosította. A döntésére az a magyarázat, hogy a nyáron bevezetett szabály értelmében amennyiben a saját büntetőterületén vétkező labdarúgó csak szerelni akar, nem pedig sérülést okozni ellenfelének, a játékvezető nem büntethet kétszer egy csapatot ugyanazért a szabálytalanságért, azaz a büntető megítélése mellett csak sárga lapot adhat; végül így is tett. A büntetőt Bajkó értékesítette (1-1). A 64. percben a vendégek egyik játékosának a második sárga lapja miatt el kell hagynia a pályát. Két percre rá Csiszér Balázs büntetőt harcolt ki, amit Bajkó gólra vált, megfordítva a találkozó állását (2-1). A 80. percben Ilyés Róbert akciógólt szerez, miután a Csürös Attilától kapott labdát néhány csel után a rövid felső sarokba varrta (3-1). A megnyugtató előny után használja ki a négy cseréjét az FK: a 81. percben Szabó Géza helyett Antak Norbert lép pályára, négy perc múlva Bajkó Barna helyett Czimbalmos Zalán, a 89. percben Majzik Adriánt Ayrton de Oliveira váltja, a hosszabbításban pedig Csürös Attila helyett Tankó Előd lép a gyepre. A vártnál nehezebb találkozó Lengyel Roland vezetőedző szerint az előzetes számításaikhoz képest nehezebb találkozón vannak túl, amihez hozzájárult az is, hogy a pálya talaja nagyon mély volt, ezért a saját játékukat is nehezebben tudták játszani. „A vendéggól után kicsit kapkodóvá vált a játékunk, szerencsére még a szünet előtt tudtunk egyenlíteni. A második félidőben nagy ritmust diktáltunk, egységesen léptünk fel, látszott, hogy jobb erőben voltunk; egyébként nem is ez az első alkalom, hogy a második félidőben behozzuk a meccseket. Két napig örülhetünk a győzelemnek, hétfőtől már a Szászhermány elleni meccsre készülünk. Az mindenképp jó hír, hogy az első helyen várhatjuk a rangadót, tulajdonképpen a második helyezett Szászhermányon nagyobb a nyomás.” FK Csíkszereda: Nagy Barna – Csonka Bonifác, Lőrincz József, Majzik Adrián, Szabó Géza, Csiszér Balázs, Ilyés Róbert, Savin Catalin, Györgyi Arthur, Bajkó Barna, Csürös Attila Eredmény, 3. Liga: FK Csíkszereda – Olimpia Râmnicu Sărat 3-1 (1-1); gólszerzők: Bajkó Barna (42., 66. perc, mindkettő büntetőből), Ilyés Róbert (80.), illetve  Roman Ionuți (38.). A fényképet Veres Nándor készítette.