Hat gól, három pont, boldog szurkolók

Könnyed győzelmet aratott az FK Csíkszereda a 3. Liga őszi idényének utolsó hazai mérkőzésén, pénteken: Bajkó Barnáék 6–0-ra győztek a CSM Paşcani ellen. Az időjárás kegyes volt a piros-feketékhez, ugyanis mintegy két hétnyi köd után péntekre focira „alkalmassá vált” Csíkszereda: délután kettőtől a látótávolság már nem jelentett akadályt. Négy gól 45 perc alatt Jól kezdődött a találkozó: már a 4. percben megszerezte a vezetést az FK, miután a vendégek Ilyés Róbertet szabálytalanul szerelték a 16-oson belül, a büntetőt pedig Bajkó Barna – szokásához híven – ezúttal is belőtte (1–0). A CSM az első negyedórában nagyon fenn védekezett, ez viszont nem zavarta a hazaiakat, sőt, viszonylag könnyedén átjátszották a Paşcani középpályáját. Így született a második találat is: a 12. percben Csürös Attila mesteri módon ugratta a hetes mezszám helyett ezúttal 18-asban parádézó Györgyi Arthurt, aki a kapussal szemben nem torpant meg (2-0).  Tizenegy percre rá már Csürös volt a főszereplő: az FK középpályása gyönyörű egyéni akció után (két védőt is kicselezve tört kapura) a hosszú sarokba lőtte a játékszert (3-0). Érdemes kitérni a 25. perc eseményére is, hiszen a vendégek csatára mintegy húsz méterről lőtt kapura, Boros Renátónak a kapufára sikerült mentenie a jól helyezett labdát. Ezt követően az FK több ziccert is összehozott, ám a negyedik gólra a félidő végéig kellett várnia a pár száz szurkolónak: a 45. minutumban Györgyi indította Ilyést, aki Bajkónak centerezett, az FK gólkirálya pedig a hálóba gurította a labdát (4-0). Második félidő: „csak” két gól Csere nélkül indult a második félidő, amelynek elején magához képest jobban játszott a CSM, több támadást is épített a moldvai alakulat, de gólig nem tudott eljutni. Nem úgy az FK: az 59. percben Györgyi huszonöt méterről szépségdíjas bombagólt lőtt a hosszú felső sarokba (5-0). Lengyel Roland vezetőedző a 61. percben kért először cserét: Bajkó Barna helyére Ayrton de Oliveirát küldte be; hét perc múlva (talán a megnyugtató eredmény tudatában) kettős cserét hajtott végre az FK vezetése: a pályát elhagyó Csiszér Balázs és Csürös Attila helyére Czimbalmos Zalán és Claudiu Gâlia érkezett. Czimbalmos rögtön meg is szerezhette volna a találkozó hatodik gólját, de egymás után két ziccert is kihagyott. A 75. percben újabb – és egyúttal utolsó – FK csere: Györgyit Locotus Miklós váltotta. A végeredményt Majzik Adrián állította be a 75. percben, amikor Ilyés passzát  gólra váltotta (6–0). Mestermérleg Lengyel Roland vezetőedző: „Úgy kezdtük a találkozót, ahogy egy bajnokesélyeshez illik: komolyan vettük a mérkőzést, a fiuk motiváltak voltak. Szerencsére hamar meg is tudtuk szerezni a vezetést, utána pedig szép támadásokat és ellentámadásokat vezettünk, amiből négy gólt tudtunk egy félidő alatt szerezni. Próbáltunk a második játékrészben is nagy ritmust diktálni, ez hellyel-közzel sikerült, sok helyzetet alakítottunk ki, de csak kettő ment be. Talán bosszús is lehetnék a helyzetkihasználás miatt, hiszen javíthattuk volna a gólarányunkat, de így sem lehetünk elégedetlenek, mert szépen tudtunk búcsúzni a lelkes szurkolótáborunkról. Egy napig örülünk az eredménynek, majd utána kemény munka vár ránk, hiszen az őszi utolsó fordulóban Miroslavára utazunk, az a csapat (Știința Miroslava) pedig másfél éve otthon még pontot sem veszített”. Eredmény: FK Csíkszereda – CSM Paşcani 6–0 (4–0). Gólszerzők: Bajkó Barna (4. és 45. perc, az első büntetőből), Györgyi Arthur (12. és 59.), Csürös Attila (23.) és Majzik Adrián (75.). Az FK Csíkszereda felállítása: Boros Renátó – Csonka Bonifác, Vízi Tamás, Lőrincz József, Majzik Adrián, Györgyi Arthur (Locotus Miklós), Csürös Attila (Czimbalmos Zalán), Cătălin Savin, Csiszér Balázs (Claudiu Gâlia), Ilyés Róbert, Bajkó Barna (Ayrton de Oliveira, 61.). A bajnokság pillanatnyi állása: 1.FK Csíkszereda 13 10 3 0 30–6 33 2.Szászhermány 12 8 3 1 29–8 27 3.Liești 12 7 2 3 18–11 23 4.Vaslui 12 7 2 3 28–12 23 5.Miroslava 12 7 1 4 23–15 22 6.Roman 12 6 1 5 20–20 19 7.Rm. Sărat 12 5 2 5 18–15 17 8.Metalosport Galați 12 5 2 5 11–16 17 9.Bákói Aerostar 12 4 4 3 17–13 16 10.Valea Mărului 12 4 1 7 17–34 13 11.Barcarozsnyó 13 3 3 7 13–17 12 12.Pașcani 13 3 1 9 19–36 10 13.Chișcani 13 2 2 9 9–26 8 14.Székelyudvarhely 12 2 2 8 12–33 8 15.Bákói SC* 12 3 3 6 23–25 –4 * – 16 ponttal büntetve A következő forduló (december 3.): Ştiinţa Miroslava – FK Csíkszereda. A fényképet Veres Nándor készítette.