Hatgólos meccs

A Román Labdarúgó Szövetség szakmai igazgatója Mihai Stoichiță és az U16-os válogatott vezetőedzője Răzvan Rotaru ma délelőtt szakmai előadást tartott a Székelyföld Labdarúgó Akadémia edzőinek.

Az előadást követően meghívottaink a helyszínen tekintették meg az FK Csíkszereda - Brassói Corona felkészülési mérkőzést. Harmadosztályú ellenfelünk a bajnokságban még veretlen, és csoportelső, jó játékerőt képvisel. Az összecsapás negyedórás késéssel vette kezdetét.

Az első gólra nem kellett sokat várni, a 6. percben Pintér baloldali beadását követően a labda Jebari elé pattan, aki csont nélkül bevágja: 1-0. A folytatásban az előző gólpasszt adó Pintér kerül helyzetbe, fejese centiméterekkel megy mellé. A 25. percben Botorok növelhetné az előnyt, de közelről a kapusba rúgja. A 36. percben a brassóiak is helyzetbe kerülnek, de szerencsénk van. A 40. percben egy baloldali szögletet követően Vereguț találja el jól a labdát, de a brassói kapus bravúrral hárítja.

Szünet után csapatot cseréltünk és a 49. percben Takács remek beadását Bauza értékesíti: 2-0. A gólt követően a vendégek egy perc alatt kétszer is a kapufát találják el. A 71. percben Suciu Tonit rúgják fel a tizenhatoson belül, a büntetőt Bauza értékesíti: 3-0. Egy perc múlva a brassóiak egy gyönyörű góllal szépítenek, Manole a tizenhatoson kívülről kapásból mattolja Gyengét: 3-1. Két perc múlva Bara szabálytalankodik a tizenhatosunkban, a megítélt büntetőt szerencsénkre fölé rúgják. A 84. percben ismét a vendégek kerülnek helyzetbe, ezúttal Gyenge parádés védést mutat be. A 87. percben Bara másodszor is a tizenhatosunkban szabálytalankodik, Toader nem hibázik: 3-2. A végeredményt Suciu Toni állítja be (4-2), miután a 89. percben Bauza ütközik a kapussal és a játékvezető ezúttal is tizenegyest ad.

Felkészülési meccs: FK Csíkszereda - Brassói Corona 4:2 (1:0)

Gólszerzők: Jebari (6.), Bauza (49., 71. tizenegyesből), Suciu (89. tizenegyesből), Manole (72.), Toader (87. tizenegyesből).

FK Csíkszereda I. félidő: Rybánsky - Csonka, Vereguț, Palmeș, Gergely, Csürös, Jebari, Omar, Botorok, Rotar, Pintér.

FK Csíkszereda II.félidő: Gyenge - Marrone, Apró, Kelemen, Takács, Bara, Szondi, Casiadi, Schieb, Suciu, Bauza.