Ifiliga | Hiába volt a félidőnyi emberelőny

Bár a második félidő szinte egészében emberelőnyben játszott, kétgólos vereséget szenvedett ifiligás együttesünk hazai pályán a Kolozsvári Universitatea ellen az alsóházi rájátszás hatodik fordulójából elhalasztott mérkőzésén szerdán.

Szerdán délben pótolta ifiligás csapatunk az alsóházi rájátszás 6. fordulójából elhalasztott Kolozsvári Universitatea elleni találkozót. A mérkőzés vendéghelyzettel indult, majd az első negyed órában sikerült nyomás alatt tartanunk az ellenfelet. Gólhelyzetek azonban nem igazán adódtak egyik oldalon sem, leginkább a mezőnyben zajlott a játék. A 26. percben Birtalan Tamás játszotta be magát a 16-oson belülre, ám kisodródott, így oda lett a lehetőség. Öt perc múlva megszületett az U vezető találata, Rotund Raul ugrott ki jó ütemben és lőtte ki a bal alsó sarkot (0–1). A következő percek több kolozsvári helyzetet hoztak, ám vagy Becze volt a helyén, vagy pontatlanok voltak a befejezésnél. A hajrában Zöld Hunor ígéretes, kapu fölé szálló lövését és Birtalan Tamás kihagyott ziccerét jegyezhettük még fel.

A fordulás után azonnal emberelőnybe került Ubrankovics Zoltán együttese. A vendégek kapuvédője, Kis Patrik rántotta le kiállítást érően a tizenhatos vonala előtt Buza Balázst. Az 59. percben azonban emberhátrányban is betaláltak az egyetemisták, ismét Rotund Raul volt eredményes (0–2). Tíz perccel később Bujdosó távoliját védte a csereként beállt Chirilă Iustin, majd Sütő Zalán próbálkozását is hatástalanította a kapus. A 80. percben a megfogyatkozott vendégek előtt maradt ki két nagy lehetőség, előbb Dencsák Kristóf a gólvonalról mentett, majd Becze védett egy közeli lövést bravúrral. A hajrában még Bujdosó és Nagy Botond próbálkozását jegyezhettük fel, ám az eredmény nem változott.