Ifjúsági Liga | Magabiztos győzelem

Előrehozott mérkőzésen fogadta Ifjúsági Ligában szereplő csapatunk a Brassói Kids Tâmpa együttesét és aratott 3–1-es győzelmet szerdán. Sebestyén Botond duplázott.

A román U17-es válogatott Európa-bajnoki selejtező mérkőzéseire több fiatal is meghívást kapott klubunktól, ezért előrehozott mérkőzésen fogadtunk a Brassói Kids Tâmpa csapatát szerdán. Vendégszöglettel indult a találkozó, ám sikerült blokkolnunk a kék-fehér próbálkozást. Szűk negyed óra elteltével megszületett a brassóiak vezető találata. Remek jobb oldali betörés után jól érkezett középen a beadásra a vendégek játékosa és közelről a hálóba helyezte a labdát (0–1).

A folytatás azonban jobban sikerült, négy perc elteltével szép egyéni megoldás végén kiegyenlített Sebestyén Botond (1–1). A folytatásban nem dúskált helyzetekben a meccs, bár itt is, ott is adódtak lehetőségek, a befejezésbe rendre hiba csúszott. Félóra elteltével enyhe fölényt alakítottak ki a kék-fehérek, a legnagyobb lehetőség a 35. percben alakult ki, kissé elmélázó védőink között a bal kapufa mellett kevéssel csorgott el a labda.

A 36. percben kényszerű változtatást hajtott végre csapatunk, a térdét fájlaló Orbán Milánt Karácsony Gellért váltotta. Egy perc elteltével jó fejes szállt a vendégkapu fölé, majd a jobb alsó saroknál dolgoztattuk meg a vendégek hálóőrét. A 40. percben sikerült újra visszavenni a vezetést. Ismét Sebestyén Botond volt a főszereplő, jobbról szépen húzott befelé a 16-oson belül, tisztára játszotta magát és középről a hálóba lőtt (2–1). A félidő végét is hazai helyzet zárta, ám a jobb oldalra tartó lövést szépen fogta a vendégkapus.

Négy forduló veretlenül

A második félidőt szinte egy brassói öngól vezette be, de a jobb felső saroknál nagyot mentett Botis Tudor. A 49. percben feljegyezhettünk egy vendég-próbálkozást is, ám a középre tartó erőtlen lövés nem okozott gondot Becze Máthé Mátyásnak. A továbbiakban javarészt mezőnyjáték folyt a pályán, néhány szórványos, pontatlan lövési kísérlettel.

Érkeztek a cserék sorban, a hajráig pedig nem láthattunk igazán érdemleges akciót. A 88. percben végleg eldönthettük volna a három pont sorsát, de kimaradt a szóló. Az utolsó előtti minutumban azonban megszületett a harmadik gól, szép támadás végén Fazakas Henrik talált be (3–1). Ifiligás gárdánk ezzel az utóbbi négy fordulóban három győzelmet és egy döntetlent ért el, a fiúk november 2-án Argeşen zárják az alapszakaszt.